Noored küülikud, kuni kolmekuused, eriti pesakonna õed-vennad, võivad koos elada. Ära osta kunagi küülikupoega, kes on noorem, kui 6-nädalane! See on loomapiinamine. Vanemad loomad, kes teineteist ei tunne, peavad alguses saama võimaluse üksteisega aeglaselt harjuda.
Emane ja isane: saavad omavahel hästi läbi, aga ole ettevaatlik! Küülikud pole ilma põhjuseta viljakuse sümboliks saanud. Isane tuleb kastreerida juba 3-4-kuusena.
Kaks isast: Kui nad saavad üksteisega harjuda juba noortena ja kui mõlemad kastreeritakse 3-4-kuisena, saavad nad enamasti hästi läbi. Mittekastreeritud isaseid seevastu ei saa koos pidada, sest nende vahel tekivad tõsised kaklused reviiri ja tähtsuse pärast. (Isased proovivad üksteisel munandeid ära hammustada. /Anu kommentaar).
Kaks emast: Kuni suguküpsuse saabumiseni saavad kaks emast, kes teineteist tunnevad, hästi läbi. Suguküpsetena hakkavad nad enamasti kaklema ja sellisel juhul tuleb nad teineteisest eraldada. Steriliseerimine on võimalus, aga tunduvalt raskem lõikus, kui isaste kastreerimine, seepärast vali hoolega veterinaar, kes lõikuse läbi viib!
Iga allolevatest astetest peaks võtma vähemalt ühe päeva või niikaua, kuni nad üksteisesse olukorras rahulikult suhtuvad.
Esimene lähenemine: Küülikud, kes teineteist veel ei tunne, tuleb asetata puuridega otsakuti kokku, nii et nad näevad üksteist ja tunnevad lõhnu. Kui küülik(ud) reageerivad väga tugevalt ja on väga ärritunud, pane puurid üksteisest natuke kaugemale, näiteks meeter või isegi paar, ja lükka lähemale iga kord, kui oled saavutanud mõlemapoolse enam-vähem rahuliku käitumise. Ole ise rahulik.
Kui esimene aste on läbitud, ja küülikud on puuride kõrvutiolekuga leppinud (käituvad nagu tavaliselt, pikutavad, söövad, nuusivad teineteist läbi võrede sõbralikult, proovimata hammustada) võib edasi minna. Võta puuvillane riidetükk ja silita sellega esimest küülikut, siis teist, seejärel taas esimest. Märkad kohe, et küülikud reageerivad otsekohe nuuskimisega! Paita küülikuid kordamööda ja tihti, kuni nad enam lõhna suhtes ei reageeri ja käituvad "nagu tavaliselt" paitamisel.
Vaheta nüüd küülikute puure. Lase neil mõnda aega (veerand tundi ca.) üksteise puuris üksi uudistada. Siis vaheta jälle tagasi. Seda korda aeg-ajalt, kuni nad on mõlemas puuris kodused. Lõpueksam sellel tasandil on see, kui nad veedavad öö "vales" puuris, mis on, nagu ennegi otsakuti koos. Et mitte põruda, pead sina kogu öö hästi magada olema saanud, s.t. küülikud käitusid terve öö rahulikult. Selle harjutuse kallal võid rahuga mitu päeva jännata.
Nüüd saab üks küülik korraga vabalt ringi hüpata ja nuuskida. Nii kaua, kui nad proovivad üksteist läbi võrede hammustada, tuleb sama harjutust kordamööda korrata.Heaks näitajaks on sõbralik nuuskimine ja rahulik käitumine. Selle harjutuse häid tulemusi võib mõnikord mitu päeva oodata olla.
Alles nüüd võib küülikuid neutraalsel pinnal kokku lasta, nii et neil ei ole vaja reviiri kaitsta. Et tutvumist meeldivamaks muuta, pane ruumi pisut maitsvat rohelist, nt. peterselli lehti. Tähtis on ka, et on kohti, kus küülikud saavad üksteisest eemale hoida ja ennast peita.