Võistlusklassid ja -alad
(STRAIGHT)SiRGE/OTSENE RADA-
Sirgel rajal on küülikud jagatud 4 võistlusklassi:
Lihtne klass, kus rajal on 8-12 takistust, maksimumkõrgusega 25 cm. Takistuste vahe 180 cm.
Keskmine (medium) klass 10-14 takistusega. Takistuste kõrgus kuni 35 cm, takistuste vahe 200 cm.
Raske klass, samuti 10-14 takistusega, millede kõrgus võib olla kuni 40 cm. Takistuste vahe peab olema 200cm.
Eliit klassi takistuste kõrgus on kuni 50 cm, takistuste arv jällegi 10-14, takistuste vahe 220cm.
(CROOKED)KÕVER/LOOGELINE RADA-Kõvera raja võistlusklassid ja takistuste arv on samad mis sirgel rajal. Kuid võistlus meenutab rohkem hobuste takistussõittu. Händler peab juhtima küülikut takistuselt takistusele, järgides takistustele märgitud numbrite järjekorda.
KÕRGUSHÜPE-
Kõrgushüpe toimub, lastes küülikul hüpata üle takistuse , mille kõrgus on suurem kui tavalistel võistlusradadel. Peale iga õnnestunud hüpet lisatakse latte, kuni viimane küülik on välja langenud. Igal küülikul on igal kõrgusel 3 katset. Praegu kehtiv maailmarekord on 1 meeter (39,4 tolli)
.
KAUGUSHÜPE-
Kaugushüpe toimub takistusel, kus alglaiuseks on 60-80 cm. Igal küülikul on igal laiusel 3 katset. Laiust lisatakse, kuni viimane küülik on välja langenud.
Praegu kehtiv maailmarekord on 3 meetrit, see püstitatti küülik "Yabo" ja Maria B.Jensen i poolt 1999. aastal Taanis.
Kuidas küülikut hüppama õpetada Parim oleks alustada noore , umbes 8 nädala vanuse küülikuga. Esimene asi mis sa pead oma küülikule selgeks tegema, on kuidas liikuda/jalutada trakse kandes. Kasutada võib nii kasside trakse kui ka spetsiaalseid küülikutrakse, millel oleks taga mettallist aas jalutusrihma kinnitamiseks. Kasutada ei tohiks lihtsalt kaelarihma, sest see võib hakata küülikut pooma. Küülikul võib traksidega harjumine aega võtta. Sel ajal on oluline, et trakside kandmise ajal ei juhtuks midagi mis võib küülikut hirmutada või ¹hokeerida. Las ta saab trakside kandmisest hea kogemuse. Siis hakkab ta ise ootama, et saaks trakse kanda ja jalutama minna. Kui sul on rohkem küülikuid, oleks hea kui igaühel oleks oma traksid. Võõra lõhnaga trakse võivad nad närima hakata.
Enamus küülikuid eelistavad ise juhtida , kui et olla juhitava rollis. See on üks peamine õpetamist ja harjutamist vajavatest asjadest. Tavalisimad vead noore küüliku õpetamisel on lasta tal hakata hüppama enne, kui ta oleks harjunud traksidega jooksma. Ka kipuvad küüliku "händlerid" ise ees jooksma ja küülikut järgi tirima. Küülikul tuleks lasta joosta ees ja teda tagant suunata ning juhtida.
Kui küülik on harjunud trakse kandma, saad sa hakata talle selgitama, et sina oled see, kes otsustab, kuhu te lähete. Kui küülikul on traksidega liikumine selge, võid hakata tal laskma hüpata üle madalate (kuni 5cm) takistuste. Noorel ja alles kasvueas küülikul ei tohi lasta hüpata liiga palju ega liiga kürgeid takistusi. Umbes 5 minutilised õppetunnid on alguses täiesti piisavad.
hea oleks kasutada umbes meetri pikkusi latte, või piima-/mahlapakkide rivi, kõrgemate postide vahel. Peale paarinädalast treeningut võib takistuste kõrgust juba tasapisi tõsta. Kui sul on küülikutakistus juba olemas, alusta ühe-kahe latiga. Kui küülik ei taha hüpata, või ei saa ta aru , mida talt nõutakse, võid sa ta paaril korral takistusest lihtsalt üle tõsta, võibolla siis hüppab ta järgmisel korral ise. Algul õpeta oma küülikule lihtsalt ühtepidi takistuse ületamine selgeks, siis on sul lihtsam talle rajal edasi liikumist õpetada. Kui su küülik hakkab ära väsima või tüdinema, pead sa laskma tal puhata. Edasi võid proovida mõnel teisel päeval või hiljem, samal päeval.
Et oma küülikut rahustada ja julgustada, on oluline, et sa räägiksid temaga nii treeningutel, kui ka võistluste ajal. Ära jäta teda üksi , kui ta pole teinud nii , nagu sa soovisid.
Harjutades takistuste rivi, peavad takistuste vahed olema võrdsed, et küülik saaks joosta ühtlases tempos. Nii on tal lihtsam takistusi ületada. 4 kuuse küülikuga võib hakata treenima juba lihtsama taseme võistlusteks (25cm) ja temaga võib hakata osalema võistlustel.
Ära koorma oma küülikut treeningutega üle. Talle piisab paarist korrast nädalas, et küülik harjuks hüppama ja , et temast saaks arukas hüppejänku
Väga palava või väga külma ilmaga pole hüppamine kasulik.
Rabbit Hopping on lõbus ajaviide nii lastele, kui täiskasvanuile.
Küüliku valimine Kõiki tõugu, ja ka segaverelised küülikud on suutelised õppima hüppama, aga hüppamine pole kasulik väga suurtele ja rasket tõugu küülikutele. Pikakarvalisi küüülikuid ohustab kerge ülekuumenemine. Lootustandvaimad on elava temperamendiga ning uudishimulikud küülikud.
Kui sul on küülik, kes sülitab su parimatele soovidele, ning kes keeldub hüppamast, siis lase tal olla lihtsalt lemmikloom. Kui sa teda sundima hakkad, võib ta muutuda agresiivseks ja sa võid ise tõsiselt viga saada.
Ammerika küülikutõugude hüppevõime pole nii hea kui seda on Euroopa küülikutel. Eriti häid tulemusi on saavutanud Taani küülikud.
Raske on õelda kas paremad hõppajad on isased või emased külikud. Isaste küülikute huvi pälvib pigem ringinuuskimine ja omanike jalgade paaritamine. Inna ajal võivad emased küülikud olla pisut laisa võitu, kuid muidu on nad igati valmis hüppama.
Üritused ja võistlusesd. Eestis tegeletakse selle alaga väga vähe, kuid mujal maailmas on Rabbit Hopping saanud suure huvi osaliseks. Igas vanuses inimesi võib kohata jälgimas Rabbit Hoppingu võistlusi.
Ka meedia on pidanud seda ala kajastamis vääriliseks.
Alatai leidub inimesi kes peavad võistlustel toimuvat loomade vastu julmaks, kuid nad ei mõista, et kõik sellel alal toimuv on rajatud küülikute loomulikule liikumisele.
takistus
tunnelid
nn. nõlvad,kallakud vms.