Foorumi avaleht
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtPealeht  PortalPortal  GalleryGallery  RotifoorumRotifoorum  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 ?????

Go down 
5 posters
AutorTeade
Anett
Olen uus!
Olen uus!



Postituste arv : 2
Registration date : 17/09/2009

????? Empty
PostitaminePealkiri: ?????   ????? EmptyNelj Sept 17, 2009 9:57 pm

Sain hiljuti omale kääbuspässi. Ta on nüüd kenasti kohanenud aga on tekkinud mõned küsimused.
1. Kui lasen ta ringi jooksma siis tihti liigub ta esmalt esi käppadega edasi venides pikaks ja siis hüppavad tagajalagd järgi. Ma ei tea kas see peabki nii olema...
2. Märkasin hiljuti et tal on silmanurkades midagi rähmataolist. Kui seda puudutada on see suht tugevalt naha küljes kinni ja kõva nagu kärn. Ei tea mida teha Sad
3. Kui tihti, kui palju jne. pean talle süüa panema? (ma mõtlen seda spetsiaalset toitu mitte heina)
4. Jätan tihti ööseks akna lahti ja tuba läheb päris jahedaks aga ma ei oska öelda kas see on jänku jaoks liiga külm?
5. Kui võtan ta vahel diivanile kaissu siis mingil hetkel pissib ta mulle külje alla ja see on nii alati. Kas see on õige ja kuidas saaks seda vältida?

Ootan väga vastusi Smile
Tagasi üles Go down
kraatse
Moderaator
Moderaator
kraatse


Postituste arv : 387
Age : 26
Asukoht : Kernu
Registration date : 10/05/2008

????? Empty
PostitaminePealkiri: Re: ?????   ????? EmptyReede Sept 18, 2009 8:58 am

1.Ta venitab ennast niimoodi. Kas koguaeg teeb nii, või ainult alguses, keskel või lõpus? Kas puur on piisavalt suur? Kui vana ta on?
2. Mina mõnikord võtsin ära, aga mitte küüntega, pigem tõmbasin seda nina poole mööda karva ära.
3. Kuivtoit pole tegelt üldse kasuli, parem oleks anda värsket ja heina ainult ning vesi peaks ees olema. Muidu on 1 kinnine peotäis päevas. (pakkidel on täpsemalt kirjutatatud.)
4. Jänesel on kasukas seljas, meie omad on nüüd koguaeg väljas nüüd oli päris külm, 3.3 kraadi öösel. Hommikul olid ukse ees kössis. Külma pärast ei tasu muretseda.
5. Mina panin katte alati alla, kuigi meie omad ei pissinud kunagi mulle sülle.
Tagasi üles Go down
Anett
Olen uus!
Olen uus!



Postituste arv : 2
Registration date : 17/09/2009

????? Empty
PostitaminePealkiri: Re: ?????   ????? EmptyReede Sept 18, 2009 3:46 pm

Ta nagu teeb paar sammu esikäppadega niiet tagumised käpad jäävad paigale ja siis varsti hüppavad tagujalad ka järgi. Ta teeb seda siis kui ta liigub aeglaselt, kiiresti liikudes hüppab ta normaalselt. Ta on 2 kuune. Puur on väike kuna pole veel saanud suurt puuri, aga kui kodus olen siis on ta koguaeg lahti.

Kas seda silma rähma võib mingi vee või asjaga näiteks puhastada või pigem pöördun kohe arsti poole?
Tagasi üles Go down
heily89
Olen nüüd pere liige!
Olen nüüd pere liige!
heily89


Postituste arv : 169
Age : 23
Asukoht : Harjumaa/Laagri
Registration date : 08/09/2009

????? Empty
PostitaminePealkiri: Re: ?????   ????? EmptyReede Sept 18, 2009 3:51 pm

Ma võtan tal ise seda rähma ära ma teen seda pea igapeav kui ei ole ei hakka ma ka kiskuma !
Tagasi üles Go down
kaiku
Natuke veel ja siis ma elan siin!
Natuke veel ja siis ma elan siin!
kaiku


Postituste arv : 74
Asukoht : Tartu
Registration date : 17/05/2009

????? Empty
PostitaminePealkiri: Re: ?????   ????? EmptyLaup Sept 19, 2009 6:46 am

Küülikud liiguvadki niimoodi, et kõigepealt astuvad esikäppadega ja siis hüppavad tagfajalgadega järgi. Niimoodi nagu koerad või kassid nad üldse kõndida ei saagi Smile Pole põhjust muretseda. Aga rähma võid kummelitees niisutatud vatitupsuga ära pühkida. Kui aga silmad imelikult paiste ja väga rähmaseks lähevad, mine kindlasti loomaarsti juurde.
Tagasi üles Go down
http://janksid.onepagefree.com/
niirt
Kohalik!
Kohalik!
niirt


Postituste arv : 50
Age : 41
Registration date : 07/01/2009

????? Empty
PostitaminePealkiri: Re: ?????   ????? EmptyEsm Okt 05, 2009 1:20 pm

1) See, et ta sul esialgu liigub edasi esikäppadega ja venib pikaks ja allesmõne aja pärast tagajalad järele toob, on täiesti normaalne kui jänks leiab end äkki uuest kohast. Kindlasti on tal sageli ka kõrvad püsti ja ehk ettepoole suunatud. Põhjus selles, et ta on oma tavapärasest territooriumilt väljas ja siis ta tsekib ümbrust, igaks juhuks teebki ta seda niimoodi ettevaatlikult, mine sa tea kust see oht võib välja tulla, nad ju kartlikud. Veidi aja pärast harjub ta ära ja silkab normaalselt. Näiteks minu oma teeb ka seda trikki, kui avan toa ukse, kuhu ta tavaliselt ei pääse siis seal ukse peal hakkab niimoodi vaikselt edasi liikuma, et kõigepealt pea ja esikäpadja nuusib ning siis mõne aja pärast toob ka tagakäpad järele.

2) Selle rähma kohta on raske miskit öelda, sest ma ei kujuta hästi ette, kuidas see sinu jänksi puhul on. Iseenesest veidike rähma ikka ju tekib peale tudimist. Üldiselt saavad nad enda puhastamisega kenasti hakkama, teinekord veidi rähma jääb ikka silma, ma olen ka mõnikord näpuga ära pühkinud. Kui aga asi tundub liiga kahtlane ja ebatavaline siis väike kontroll loomaarsti juures ei tee paha.

3) Nagu eespool juba mainitud, siis soovitan ka selle söödaga mitte liialdada, maksimaalselt pisike pihutäis päevas aga heina muidugi ka ja heina niipalju kui tahab, nagunii heina ta lõpmatuseni ei söö Smile.

4) Küülikud pidavat iseenesest jahedat just eelistama aga oluline on, et nad ei oleks tuule ega ka tõmbetuule käes, sest see võib neile kurvalt lõppeda, seega kindlusta oma väikesele sõbrale ka koht kuhu vajadusel saaks varju pugeda.

5) Pissimisega on nii, et ta peaks ära õppima õige koha kus oma häda teha. Kas ta sul muidu nii-öelda potil käib ilusti? Soovitan käituda järgmiselt: kui sa võtad ta kaissu, sisi niipea kui pissib tõstata sinna kuhu taoma häda peaks tegema,parem on kui sa suudad seda pissimishetke ennetada ja tõstad ta juba suts enne pissi tegemist tema liivakasti. Samas sellel pissimisel just peale kaissu saamist võib olla ka mingi põhjus, mingi emotsioon näiteks, või kui sa ta tavaliselt pärast pissimist lased omaette, siis äkki, et mitte kaisus olla, ta pissibki. Mine sa tea.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





????? Empty
PostitaminePealkiri: Re: ?????   ????? Empty

Tagasi üles Go down
 
?????
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Foorumi avaleht :: Küüliku küla :: Probleemid-
Hüppa: