HÜPPAMINE JA TANTSISKLEMINE – on märk puhtast õnnest ja rõõmust
MÄNGIMINE – üldjuhul küülikutele meeldib asju tõmmata ja tõugata. Nad võivad ka nagu hullud mööda maja ringi joosta, hüpata diivanile ja siis sealt maha ja käituda nagu segased.
HAMMASTE KRIGISTAMINE – tähendab rahulolu ja võrdub kassi nurrumisega. Valjuhäälne hammaste krigistamine võib tähendada valu.
LAKKUMINE – lakkumise ja näkitsemisega näitab küülik oma kiindumust, muidugi lakub küülik väga põhjalikult käsi ka siis kui need on näiteks mõne juur- või puuvilja mahla või lõhnaga koos.
TONKSIB NINAGA – jänks tervitab või kutsub mängima.
RULLIB END PÕRANDAL, KÄPAD ÜLESPOOLE – tähendab, et loom on lõdvestunud olekus.
LAMAB TAGUMISED KÄPAD VÄLJA SIRUTATUD – jänks puhkab, on lõõgastunud.
TAGKÄPPADEL PÜSTI – kui küülikud tõusevad püsti tagakäppadele, siis tavaliselt nad on uudishimulikud, teinekord üritavad niimoodi pääseda lähemale asjadele, mis neile huvi pakuvad, kuid on liiga kõrgel.
NUUSKIMINE – küülik võib olla tüdinud, pahane või hoopiski ta räägib sel moel sinuga.
NURUMINE – küülikud on (eriti just maiustuste) kerjamises palju suuremad nurujad kui koerad. Toiduga tuleb olla mõõdukas, sest ülekaalulised küülikud on kehvema tervisega kui vormis küülikud.
RÖHATUS VÕI VÄIKE URISEMINE – tavaliselt tähendab see seda, et küülik on vihane, ettevaatust, ta võib hammustada.
KRIISKAV KARJE – küülikul on valus või ta on suremas.
JALGADEGA TRAMPIMINE – küülik on hirmunud, vihane või ta üritab sind hoiatada hädaohu(vähemalt tema arvates hädaohu) eest.
KÄPPADE VÕI NINAGA EEMALE TÕUKAMINE – kui küülik sind teinekord käppade või ninaga eemale tõukab, siis tähendab see: „sa oled mul ees, mine eemale”, teinekord võib sellele järgneda ka väike näksamine.
HAMMUSTAMINE(otseloomulikult ei pure küülikud inimest nagu lõvid
) – mõned küülikud hammustavad kui sa neid segad (näiteks ei lase neil teha midagi või niisama küülik ei taha, et sa teda näpiksid) või näiteks kui küülikul on hirm, teinekord hammustavad, et kaitsta oma territooriumit (näiteks kui sa paned käe puuri, et vett vahetada, samal ajal kui küülik puuris on. Küülikutele üldjuhul ei meeldi kui sa puuri puhastades nende asju ümber tõstad. Nad on harjumuste loomad, kui nad asjadega juba ära harjuvad, siis nad tahavad ka, et need nii jääks). Ühesõnaga võiks hammustamist tõlkida kui „eeeemale!”
FREEZING – ehk teisisõnu küülik blokeerub ning on täiesti liikumatu, lihased on pinges ja silmad punnis: see tähendab, et küülikul on hirm ja ta on pinges (sageli juhtub see siis kui näiteks noort küülikut sülle võtta, küülikud kardavad kõrgust).
TÕMBAB END MAADLIGI, KÕRVAD PEADLIGI TAGA – küülik kardab midagi ning üritab olla „nähtamatu”.
KÕRVAD PEADLIGI KUID KEHA JUSTKUI HAKKAKS TÕUSMA – ettevaatust, küülik ründab
SIRTSUTAMINE – steriliseerimata isased märgistavad emaseid nagu oma territooriumitki, ka emased sirtsutavad.
LÕUAGA NÜHKIMINE – küülikud märgistavad lõuaga endale kuuluvaid asju, kui küülik nühib lõuaga siis see tähendab minu, minu, minu.. .
TERRITORIAALSED PABULAD – pabulad, mis ei ole hunnikus vaid on laiali paisatud, on märk sellest, et see territoorium kuulub küülikule. Pabulate igale poole laiali jätmine võib sageli ilmneda uue elaniku saabumisel. Kui aga samas majas elab ka teine küülik siis võib pabulate laialijätmine olla igapäevane tüütus.
TIIRUTAB SU JALGADE ÜMBER – tavaliselt on see seksuaalne käitumine. Küülik on armunud.
VALETIINUS – valetiinusega emased küülikud võivad ehitada pesa ja kiskuda karvu oma rinnalt ja kõhult ning kasutada seda pesa ehitamisel. Nad võivad isegi söömise katkestada nagu teevad seda muidu emased küülikud üks päev enne poegimist.