Foorumi avaleht
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtPealeht  PortalPortal  GalleryGallery  RotifoorumRotifoorum  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 vihjeid küülikute kehakeele kohta

Go down 
+4
RikkiChadwick
nuuu
kraatse
niirt
8 posters
AutorTeade
niirt
Kohalik!
Kohalik!
niirt


Postituste arv : 50
Age : 41
Registration date : 07/01/2009

vihjeid küülikute kehakeele kohta Empty
PostitaminePealkiri: vihjeid küülikute kehakeele kohta   vihjeid küülikute kehakeele kohta EmptyNelj Jan 22, 2009 8:57 pm

HÜPPAMINE JA TANTSISKLEMINE – on märk puhtast õnnest ja rõõmust vihjeid küülikute kehakeele kohta 23367
MÄNGIMINE – üldjuhul küülikutele meeldib asju tõmmata ja tõugata. Nad võivad ka nagu hullud mööda maja ringi joosta, hüpata diivanile ja siis sealt maha ja käituda nagu segased.
HAMMASTE KRIGISTAMINE – tähendab rahulolu ja võrdub kassi nurrumisega. Valjuhäälne hammaste krigistamine võib tähendada valu.
LAKKUMINE – lakkumise ja näkitsemisega näitab küülik oma kiindumust, muidugi lakub küülik väga põhjalikult käsi ka siis kui need on näiteks mõne juur- või puuvilja mahla või lõhnaga koos.
TONKSIB NINAGA – jänks tervitab või kutsub mängima.
RULLIB END PÕRANDAL, KÄPAD ÜLESPOOLE – tähendab, et loom on lõdvestunud olekus.
LAMAB TAGUMISED KÄPAD VÄLJA SIRUTATUD – jänks puhkab, on lõõgastunud.
TAGKÄPPADEL PÜSTI – kui küülikud tõusevad püsti tagakäppadele, siis tavaliselt nad on uudishimulikud, teinekord üritavad niimoodi pääseda lähemale asjadele, mis neile huvi pakuvad, kuid on liiga kõrgel.
NUUSKIMINE – küülik võib olla tüdinud, pahane või hoopiski ta räägib sel moel sinuga.
NURUMINE – küülikud on (eriti just maiustuste) kerjamises palju suuremad nurujad kui koerad. Toiduga tuleb olla mõõdukas, sest ülekaalulised küülikud on kehvema tervisega kui vormis küülikud.
RÖHATUS VÕI VÄIKE URISEMINE – tavaliselt tähendab see seda, et küülik on vihane, ettevaatust, ta võib hammustada.
KRIISKAV KARJE – küülikul on valus või ta on suremas.
JALGADEGA TRAMPIMINE – küülik on hirmunud, vihane või ta üritab sind hoiatada hädaohu(vähemalt tema arvates hädaohu) eest.
KÄPPADE VÕI NINAGA EEMALE TÕUKAMINE – kui küülik sind teinekord käppade või ninaga eemale tõukab, siis tähendab see: „sa oled mul ees, mine eemale”, teinekord võib sellele järgneda ka väike näksamine.
HAMMUSTAMINE(otseloomulikult ei pure küülikud inimest nagu lõvid rabbit ) – mõned küülikud hammustavad kui sa neid segad (näiteks ei lase neil teha midagi või niisama küülik ei taha, et sa teda näpiksid) või näiteks kui küülikul on hirm, teinekord hammustavad, et kaitsta oma territooriumit (näiteks kui sa paned käe puuri, et vett vahetada, samal ajal kui küülik puuris on. Küülikutele üldjuhul ei meeldi kui sa puuri puhastades nende asju ümber tõstad. Nad on harjumuste loomad, kui nad asjadega juba ära harjuvad, siis nad tahavad ka, et need nii jääks). Ühesõnaga võiks hammustamist tõlkida kui „eeeemale!”
FREEZING – ehk teisisõnu küülik blokeerub ning on täiesti liikumatu, lihased on pinges ja silmad punnis: see tähendab, et küülikul on hirm ja ta on pinges (sageli juhtub see siis kui näiteks noort küülikut sülle võtta, küülikud kardavad kõrgust).
TÕMBAB END MAADLIGI, KÕRVAD PEADLIGI TAGA – küülik kardab midagi ning üritab olla „nähtamatu”.
KÕRVAD PEADLIGI KUID KEHA JUSTKUI HAKKAKS TÕUSMA – ettevaatust, küülik ründab Wink
SIRTSUTAMINE – steriliseerimata isased märgistavad emaseid nagu oma territooriumitki, ka emased sirtsutavad.
LÕUAGA NÜHKIMINE – küülikud märgistavad lõuaga endale kuuluvaid asju, kui küülik nühib lõuaga siis see tähendab minu, minu, minu.. . Very Happy
TERRITORIAALSED PABULAD – pabulad, mis ei ole hunnikus vaid on laiali paisatud, on märk sellest, et see territoorium kuulub küülikule. Pabulate igale poole laiali jätmine võib sageli ilmneda uue elaniku saabumisel. Kui aga samas majas elab ka teine küülik siis võib pabulate laialijätmine olla igapäevane tüütus.
TIIRUTAB SU JALGADE ÜMBER – tavaliselt on see seksuaalne käitumine. Küülik on armunud.
VALETIINUS – valetiinusega emased küülikud võivad ehitada pesa ja kiskuda karvu oma rinnalt ja kõhult ning kasutada seda pesa ehitamisel. Nad võivad isegi söömise katkestada nagu teevad seda muidu emased küülikud üks päev enne poegimist.
Tagasi üles Go down
kraatse
Moderaator
Moderaator
kraatse


Postituste arv : 387
Age : 26
Asukoht : Kernu
Registration date : 10/05/2008

vihjeid küülikute kehakeele kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: vihjeid küülikute kehakeele kohta   vihjeid küülikute kehakeele kohta EmptyReede Jan 23, 2009 5:03 pm

Kihvt!

Viimane oli minu Nannu kohta.
Tagasi üles Go down
nuuu
Administraator
Administraator
nuuu


Postituste arv : 76
Age : 30
Asukoht : rakvere
Registration date : 13/03/2008

vihjeid küülikute kehakeele kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: vihjeid küülikute kehakeele kohta   vihjeid küülikute kehakeele kohta EmptyKolm Veeb 11, 2009 1:03 pm

Nüüd on siis teada miks minu küülik tiirutab koera ümber koguaeg . Very Happy
Tagasi üles Go down
RikkiChadwick
Harjun!
Harjun!
RikkiChadwick


Postituste arv : 19
Age : 28
Asukoht : nõmme
Registration date : 26/07/2009

vihjeid küülikute kehakeele kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: vihjeid küülikute kehakeele kohta   vihjeid küülikute kehakeele kohta EmptyLaup Aug 08, 2009 8:17 pm

Ja mina arvasin et kui Minu Nannud mind näksivad siis on nad kurjad või solvunud . Smile Very Happy
lol!
Tagasi üles Go down
sherlyna
Kohalik!
Kohalik!
sherlyna


Postituste arv : 57
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 14/05/2009

vihjeid küülikute kehakeele kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: vihjeid küülikute kehakeele kohta   vihjeid küülikute kehakeele kohta EmptyPüh Aug 09, 2009 10:38 am

Minu Hopsa aga tervitab mind igal hommikul kui üles tulen. Ta tuleb siis minu juurde ja nuusib ja toksib ninaga.
Tagasi üles Go down
Keilyke
Hakkan Kohanema!
Hakkan Kohanema!
Keilyke


Postituste arv : 36
Age : 34
Asukoht : Tallinn
Registration date : 28/11/2009

vihjeid küülikute kehakeele kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: vihjeid küülikute kehakeele kohta   vihjeid küülikute kehakeele kohta EmptyTeis Dets 01, 2009 10:17 pm

Aww, Minu küülik on teist päeva kodus ja täna noolis hoolega mind. Alguses oli, arvan, et asi selles, et ma sõin õuna ja siis õunalõhn meelitas ligi. Aga õhtul kui mul käed ilusti pestud olid ja lõhnasid pigem ehk seebi järele, siis noolis ja näksis ka õrnalt. Samuti ronib ta mulle sülle magama, hetkel ta lemmikkoht seal. Teiste süles ei taha eriti olla, ikka ronib mulle sülle. Külalised käisid, siis üks võttis sülle, pärast jänku värises, minu süles rahunes maha ja jäi ilusti magama.:p Ma naersin, et pisike memmekas. Jookseb natukene voodis ringi ja ikka tuleb tagasi emme ehk minu juurde:)
Kas tõesti jänkud harjuvad nii kiiresti kellegagi või asi selles, et mul ta nii väike on veel? Täna sai 24 päevaseks...
Tagasi üles Go down
kaiku
Natuke veel ja siis ma elan siin!
Natuke veel ja siis ma elan siin!
kaiku


Postituste arv : 74
Asukoht : Tartu
Registration date : 17/05/2009

vihjeid küülikute kehakeele kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: vihjeid küülikute kehakeele kohta   vihjeid küülikute kehakeele kohta EmptyTeis Dets 01, 2009 11:11 pm

Sõltub täitsa iseloomust, kui kiiresti jänku uue peremehe omaks võtab. Aga jah, nii kiiresti kiinduvad vist küll ainult pisikesed tited, minul ei ole ükski kohe esimesest päevast peale mu suurim sõber olnud, aga ma olen ka nad 2-5 kuuselt ostnud alles.
Tagasi üles Go down
http://janksid.onepagefree.com/
Keilyke
Hakkan Kohanema!
Hakkan Kohanema!
Keilyke


Postituste arv : 36
Age : 34
Asukoht : Tallinn
Registration date : 28/11/2009

vihjeid küülikute kehakeele kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: vihjeid küülikute kehakeele kohta   vihjeid küülikute kehakeele kohta EmptyKolm Dets 02, 2009 10:12 am

No ma arvasin ka, et asi ikka selles, et ta mul nii pisikene veel on, et otsib lähedust vms. Smile Aga ega ma ei kurda. Very Happy Armas, et on omaks võtnud ja ei karda. Smile
Tagasi üles Go down
Ketuu-
Harjun!
Harjun!
Ketuu-


Postituste arv : 24
Age : 29
Registration date : 25/07/2009

vihjeid küülikute kehakeele kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: vihjeid küülikute kehakeele kohta   vihjeid küülikute kehakeele kohta EmptyLaup Dets 05, 2009 9:18 pm

tere , no minul on veel siukene mure ,et minu jänku Juta kohuaeg kraabib oma puuri seda kastikus ta on (plastmassi) , et jubedalt hakkab kraapima ja see teeb hirmsat lärmi , ma ei saa õõsel magadagi? milles võib olla viga ? kas tal on äkki küüned liiga pikad?või milles oleks probleem? Wink
Tagasi üles Go down
kaiku
Natuke veel ja siis ma elan siin!
Natuke veel ja siis ma elan siin!
kaiku


Postituste arv : 74
Asukoht : Tartu
Registration date : 17/05/2009

vihjeid küülikute kehakeele kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: vihjeid küülikute kehakeele kohta   vihjeid küülikute kehakeele kohta EmptyLaup Dets 05, 2009 10:32 pm

Pigem arvan, et tal on igav ja selle pärast kraabib, mitte et küüned pikad on. Küülikud on rohkem öise eluviisiga loomad ja tegutsevad öösel ka päris palju. Ürita talle muud tegevust leida ööseks, mõni mänguasi või pappkarp mida saaks närida ja lõhkuda ja mis ei kolise väga. Ja ürita ta magamamineku ajaks ära väsitada temaga mängides.
Tagasi üles Go down
http://janksid.onepagefree.com/
Ketuu-
Harjun!
Harjun!
Ketuu-


Postituste arv : 24
Age : 29
Registration date : 25/07/2009

vihjeid küülikute kehakeele kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: vihjeid küülikute kehakeele kohta   vihjeid küülikute kehakeele kohta EmptyPüh Dets 06, 2009 10:33 am

kaiku: no okei ma proovin järgi , kuid kas jänesele tohib panna nt pisikese pappkasti? , kas ta neid tükke alla ei neela , tean et ükskord panin ajalehe talle ja siis hakkas hirmsat moodi seda tõmbama. kuid mu jänks juba 3või 4 aastane , ei tea kas tohib teda liiga ära väsitada ja kuidasma peaksin temaga mängima?
Tagasi üles Go down
kaiku
Natuke veel ja siis ma elan siin!
Natuke veel ja siis ma elan siin!
kaiku


Postituste arv : 74
Asukoht : Tartu
Registration date : 17/05/2009

vihjeid küülikute kehakeele kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: vihjeid küülikute kehakeele kohta   vihjeid küülikute kehakeele kohta EmptyPüh Dets 06, 2009 11:23 pm

Ühele mu jänkudest küll meeldib pappkarpe lõhkuda hirmsasti ja eriti just öösel, kui muud tegevust pole. Ära söönud ta küll neid ei ole, aga kui ikka kipub sööma siis ei saa anda. Aga mängimisest niipalju, et oleneb täitsa sinu jänkust, mõnele meeldib palli veeretada, mõnele tagaajamist mängida, peaasi, et oleks liikumist, minge kasvõi õue jalutama. 3 aastane jänku ei ole veel liiga vana, et temaga mürgeldada.
Tagasi üles Go down
http://janksid.onepagefree.com/
Ketuu-
Harjun!
Harjun!
Ketuu-


Postituste arv : 24
Age : 29
Registration date : 25/07/2009

vihjeid küülikute kehakeele kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: vihjeid küülikute kehakeele kohta   vihjeid küülikute kehakeele kohta EmptyReede Dets 11, 2009 4:51 pm

mhh kahjuks minu jänkule küll see papi lõhkumine midagi ei andnud:(
Tagasi üles Go down
Sponsored content





vihjeid küülikute kehakeele kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: vihjeid küülikute kehakeele kohta   vihjeid küülikute kehakeele kohta Empty

Tagasi üles Go down
 
vihjeid küülikute kehakeele kohta
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Foorumi avaleht :: Küülikutest :: Käitumine-
Hüppa: