Foorumi avaleht
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtPealeht  PortalPortal  GalleryGallery  RotifoorumRotifoorum  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Võtan küüliku .

Go down 
3 posters
AutorTeade
ilrek
No enam ma siit ei liigu!
No enam ma siit ei liigu!
ilrek


Postituste arv : 129
Registration date : 23/03/2008

Võtan küüliku . Empty
PostitaminePealkiri: Võtan küüliku .   Võtan küüliku . EmptyPüh Märts 23, 2008 6:24 pm

Soovitage mulle asju , kui ma küüliku võtan. Kavatsen ta paari nädala pärast võtta. Õelge , mis asjad ma pean kindlalt ostma ja millised vajadused on küülikul . Ma kolin ka varsti , et siis on mul selline remondiaeg. Kas küülik ikka kannatab selle lärmi ja tolmu ära ? Võite ka õelda, mis on emase ja isase eelised . Igatahes informeerige mind nendes asjades .
Tagasi üles Go down
Kyylikla
Administraator
Administraator
Kyylikla


Postituste arv : 231
Age : 38
Asukoht : Harjumaa,kuusalu
Registration date : 10/02/2008

Võtan küüliku . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Võtan küüliku .   Võtan küüliku . EmptyPüh Märts 23, 2008 6:59 pm

Juhul kui sa kohe hakkad kolima siis sooviytaks küüliku võtta peale remonti aga kui ei siis vajalik inventaar:
Tsiteerin: :
Vajaminev inventar küüliku toomiseks koju
Kõigepealt peate välja mõtlema, kuhu te asetate küüliku puuri. Tuleb arvestada sellega, et see pisikene küülik on teie tulevane perekonna liige. Ta tahab olla koos teiega, aga samas tahab ta olla vahest ka omaette. Koht kuhu te puuri asetate, peab võimaldama mõlemat.

Vaja läheb puuri. Puure on mitmes erinevas mõõdus ja võimalustega. Hinnad jäävad 300 - 1800.- EEK vahele. Neid saate valida endale igast zookauplusest. Samas võid selle ka ise valmistada.
Joogipudel. Soovitav on võtta vähemalt 0,5 l pudel. Väiksem pudel saab kiiresti tühjaks ja kui te olete pikka päeva koolis või tööl, siis teie lemmik võib janu tunda, kuigi enne ära minekut panite pudeli täis. Pudeli hind jääb ka 30 - 60.- EEK vahele. Puhas vesi tuleb hoida loomal ees kogu aeg.
Söödanõu. Nõu peab olema raske, soovitavalt savist või raskemetallist. Kui nõu on kerge, siis küülik kipub söödanõud mööda puuri ringi loopima. Hind on ka 30 - 60.-EEK vahel.
Heinarest. On reeglina iga puuriga kaasas. Samas soovitan osta juurde ühe pisikese metallist salati/heinapalli, mille saate riputada puuri sisse. See töötab mänguasjana kui ka küülikule tegevuse pakkujana. Hind on 25 - 35.- EEK vahel.
WC nurk. Kellel huvi võib selle puuri muretseda, kuna küülik teeb reeglina oma hädad kõik ühte nurka, siis on teda väga lihtne treenida WC´sse käima harjutada. Osadel puuridel on ta juba kaasas. Hind on seal 15 - 25.- EEK vahel.
Saepuru. Saepuru on vaja panna puuri põhja ja looma WC´sse. Saepuru müüakse igas suuremas toidukaupluses lemmiklooma sektsioonis. Hind on 1kg 17 - 20.- EEK vahel.
Hein. Iga päev peab andma küülikule kuiva heina. Kui teil on maal vanaema-vanaisa ja neil on loomad, siis saate heina maalt tuua. Kui aga see võimalus puudub, siis tuleb hein osta. Heina müüakse samuti igas zookaupluses ja ka suuremates toidukauplustes lemmiklooma sektsioonis. 1 kg 11 - 20.- EEK vahel.
Täisväärtuslik jõusööt. Jõusööta tuleb anda loomale iga päev. Söötasid on väga erinevaid. Konsulteerides kasvatajaga, kellelt looma ostate, leiate looma jaoks just kõige sobivama sööda. Reeglina annab kasvataja kaasa mingi koguse jõusööta, millega loom on juba harjunud. Kui te lähete üle teisele söödale, siis on seda hea kasutada kahe sööda kokkusegamiseks üleminekuks teisele söödale. Siis ei ole üleminek loomale nii raske. Zookauplustes müüdav jõusööt on 1kg ca 25.-EEK.
Mänguasi. Küülikule on soovitav osta paar mänguasja, mida siis aegajalt vahetada, et tal üksluiseks ei läheks. Mänguasjadeks sobivad tugevamast kummist pallid, paar kõrisevat mänguasja. Meeles tuleb pidada seda, et kõrisevatel mänguasjadel peavad kõrinateks olema looduslikud vahendid a´la herned. Samas võite mänguasjad ka ise teha. Selleks sobivad ideaalselt tühjad wc/majapidamispaberi rullid, millesse võite sisse toppida heina. Tühi limonaadipudel, millesse on sisse pandud kuivatatud herneid, ube. Teha jõupaberist kotike ja sinna sisse panna mõned kuivatatud puuviljad, õunalaastud, aprikoosi tükid, paar rosinat, mõni pähkel ja kinni siduda naturaalse värvimata niinega. Küülikul on jupp aega tegemist, et maiustused kotist kätte saada. Sellist maiustuste kotti võiks anda kord paari nädala tagant.
Küünetangid. Aegajalt tuleb küülikul ka küüsi lõigata. Kui te ei saa või ei soovi ise küüsi lõigata, siis seda on võimalik teostada ka veterinaari juures. Küünte lõikamise kohta leiate infot lähemalt siit. Tangide hind jääb 60 - 150.- EEK vahele olenevalt tangidest.
Kamm/hari. Kuna küülik vahetab aastas 2x karva, siis on soovitav teda karvavahetuse perioodil kammida. Selleks sobivad kõik lemmikloomadele mõeldud kammid/harjad/kraasid. Hinnad on väga varieeruvad 15 - 150.-EEK vahel.
Ja kindlasti veterinaari telefoni number, kuhu helistada, kui midagi peaks juhtuma.
Kui sul on see kõik olemas ja soov endine, siis nüüd oled valmis küülikut koju tooma.
Hea kasvataja jääb sind alati aitama sinu küüliku kasvamise juures. Kui sul tekib küsimusi või probleeme, siis alati peaks sind kasvataja aitama, kelle käest looma tõid.
(www.foxy.kyylik.pri.ee)
Üldjuhul peaks su küülik selle remondi aja üle elama aga kui tolmu ikka palju tekib siis soovitaks puuri riidega kinni katta!


Viimati muutis seda Kyylikla (Püh Märts 30, 2008 12:27 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://rabbit.pri.ee
ilrek
No enam ma siit ei liigu!
No enam ma siit ei liigu!
ilrek


Postituste arv : 129
Registration date : 23/03/2008

Võtan küüliku . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Võtan küüliku .   Võtan küüliku . EmptyPüh Märts 23, 2008 9:50 pm

aga mul on ka selline küsimus , et olen kuulnud et küülikud ei talu palavust. Ma käin iga nädalavahetus maal ja sinna sõidab pool tundi. Kas küülik auto temperatuuri kannatab ära ? Noh autos saab ju konditsioneeri ka tööle panna , aga kui ma bussiga sõidan , siis on suvel vahest ikka väga palav .
Tagasi üles Go down
Kyylikla
Administraator
Administraator
Kyylikla


Postituste arv : 231
Age : 38
Asukoht : Harjumaa,kuusalu
Registration date : 10/02/2008

Võtan küüliku . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Võtan küüliku .   Võtan küüliku . EmptyPüh Märts 23, 2008 9:54 pm

Ega see lühike pool tundi väga midagi ei tee aga kui bussiga sõidad siis pane riie puurile peale, siis ei pääse soe ligi.
Tagasi üles Go down
http://rabbit.pri.ee
ilrek
No enam ma siit ei liigu!
No enam ma siit ei liigu!
ilrek


Postituste arv : 129
Registration date : 23/03/2008

Võtan küüliku . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Võtan küüliku .   Võtan küüliku . EmptyPüh Märts 23, 2008 10:34 pm

aga kui riie on peal ja päike paistab peale , siis läheb puuris ju päris kuumaks ?
Tagasi üles Go down
Kyylikla
Administraator
Administraator
Kyylikla


Postituste arv : 231
Age : 38
Asukoht : Harjumaa,kuusalu
Registration date : 10/02/2008

Võtan küüliku . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Võtan küüliku .   Võtan küüliku . EmptyPüh Märts 23, 2008 10:35 pm

Bussis ei paista päike otse peale ja riie kaitseb küülikut otseste päikesekiirte eest!
Tagasi üles Go down
http://rabbit.pri.ee
ilrek
No enam ma siit ei liigu!
No enam ma siit ei liigu!
ilrek


Postituste arv : 129
Registration date : 23/03/2008

Võtan küüliku . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Võtan küüliku .   Võtan küüliku . EmptyPüh Märts 23, 2008 11:04 pm

aa . okei siis .
Tagasi üles Go down
ilrek
No enam ma siit ei liigu!
No enam ma siit ei liigu!
ilrek


Postituste arv : 129
Registration date : 23/03/2008

Võtan küüliku . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Võtan küüliku .   Võtan küüliku . EmptyKolm Apr 02, 2008 2:01 pm

aga kuidas küülik värvihaisu suhtub ?
Tagasi üles Go down
nannu
Kohalik!
Kohalik!
nannu


Postituste arv : 58
Age : 36
Asukoht : harjumaa
Registration date : 10/02/2008

Võtan küüliku . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Võtan küüliku .   Võtan küüliku . EmptyKolm Apr 02, 2008 8:31 pm

Selleks on müüa ka veebaasil tehtud värve mis ei erista haisu/lõhna.
Tagasi üles Go down
http://www.freewebs.com/ruigamid
ilrek
No enam ma siit ei liigu!
No enam ma siit ei liigu!
ilrek


Postituste arv : 129
Registration date : 23/03/2008

Võtan küüliku . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Võtan küüliku .   Võtan küüliku . EmptyKolm Apr 02, 2008 9:12 pm

Mu isa hakkab tegema remonti ja ta vaeval hakkab eraldi sellist värvi ostma .
Tagasi üles Go down
nannu
Kohalik!
Kohalik!
nannu


Postituste arv : 58
Age : 36
Asukoht : harjumaa
Registration date : 10/02/2008

Võtan küüliku . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Võtan küüliku .   Võtan küüliku . EmptyKolm Apr 02, 2008 9:56 pm

No jah,siis soovitaks hoida küülikute eraldi toas ja võimalusel aken lahti.
Tagasi üles Go down
http://www.freewebs.com/ruigamid
ilrek
No enam ma siit ei liigu!
No enam ma siit ei liigu!
ilrek


Postituste arv : 129
Registration date : 23/03/2008

Võtan küüliku . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Võtan küüliku .   Võtan küüliku . EmptyNelj Apr 03, 2008 4:12 pm

jahh , selline võimalus on olemas .
Tagasi üles Go down
ilrek
No enam ma siit ei liigu!
No enam ma siit ei liigu!
ilrek


Postituste arv : 129
Registration date : 23/03/2008

Võtan küüliku . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Võtan küüliku .   Võtan küüliku . EmptyPüh Apr 06, 2008 5:17 pm

Ma tahtsin veel seda küsida , et kas küülik radiaatori ees võib olla ? Radikad pole eriti kuumad .
Tagasi üles Go down
Kyylikla
Administraator
Administraator
Kyylikla


Postituste arv : 231
Age : 38
Asukoht : Harjumaa,kuusalu
Registration date : 10/02/2008

Võtan küüliku . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Võtan küüliku .   Võtan küüliku . EmptyPüh Apr 06, 2008 5:33 pm

Eriti kasulik see pole aga kui radikad pole väga kuumad ja on leiged siis vast võib küll olla.
Tagasi üles Go down
http://rabbit.pri.ee
ilrek
No enam ma siit ei liigu!
No enam ma siit ei liigu!
ilrek


Postituste arv : 129
Registration date : 23/03/2008

Võtan küüliku . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Võtan küüliku .   Võtan küüliku . EmptyPüh Apr 06, 2008 6:47 pm

Sellised leiged on jahh .
Tagasi üles Go down
nannu
Kohalik!
Kohalik!
nannu


Postituste arv : 58
Age : 36
Asukoht : harjumaa
Registration date : 10/02/2008

Võtan küüliku . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Võtan küüliku .   Võtan küüliku . EmptyLaup Apr 12, 2008 1:28 pm

Oled küüliku kätte saanud?
Tagasi üles Go down
http://www.freewebs.com/ruigamid
ilrek
No enam ma siit ei liigu!
No enam ma siit ei liigu!
ilrek


Postituste arv : 129
Registration date : 23/03/2008

Võtan küüliku . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Võtan küüliku .   Võtan küüliku . EmptyPüh Apr 13, 2008 5:01 pm

Jahh olen Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Võtan küüliku . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Võtan küüliku .   Võtan küüliku . Empty

Tagasi üles Go down
 
Võtan küüliku .
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Foorumi avaleht :: Eesküla :: Infopunkt uustulnukaile-
Hüppa: