Foorumi avaleht
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtPealeht  PortalPortal  GalleryGallery  RotifoorumRotifoorum  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 puurist ja selle sisustusest.

Go down 
+5
hanna.
tupsik
Meloofia11
nuuu
Kyylikla
9 posters
AutorTeade
Kyylikla
Administraator
Administraator
Kyylikla


Postituste arv : 231
Age : 38
Asukoht : Harjumaa,kuusalu
Registration date : 10/02/2008

puurist ja selle sisustusest. Empty
PostitaminePealkiri: puurist ja selle sisustusest.   puurist ja selle sisustusest. EmptyNelj Märts 13, 2008 6:31 pm

Tsiteerin: :
Küüliku puur


Kuigi järjest enam soovitatakse küülikut pidada vabalt, et ta küllaldaselt liikuda saaks, peavad kindlasti olema ära peidetud kõik juhtmed, maast kõrgemale tõstetud kõik taimed ning loomakesele hangitud pesakast, kuhu küülik puhkama minna saaks. Küülikutele loomapoodides müüdava pesamajakese mõõdud on (cm) 34,5 x 24 x 16,5 ja see näeb välja selline:

puurist ja selle sisustusest. Th_84646099


Pesakastiks võib aga olla ka näiteks transpordikast, millel uks küljelt lahti käib, et loomake sinna ise sisse minna ja välja tulla saab. Võid kasutada ka lihtsalt poest ostetud puuri, millel üks külg lahti käib, nii et küülik sealt ise sisse-välja käia saab. Pesakasti või puuri põhi peab olema kaetud höövlilaastude, saepuru või turbaga. Heina jaoks on soovitav muretseda loomale heinaküün, siis ei lähe hein mustaks.

Kui siiski mingil põhjusel juhtmeid, taimi jmt, mida küülik närida võiks, ära peita ei saa, siis tuleb loomakese tegevuspiirkonda piirata alaga, kus ta ei saaks kahju teha. Küüliku närimisinstinkti saad rahuldada ka sel moel, et annad talle küllaldaselt närimiseks esemeid - puhtad lehtpuuoksad, närimiskivid, WC paberi sees olev papprull, roomati tükid, väiksed puidust või papist korvid-kastid.
Küülikud mängivad hea meelega ka häält tegevate mänguasjadega. ka tassitavad-visatavad lelud pakuvad neile huvi, samuti kassidele-kkoertele mõeldud mängupallid, mille sisse saab panna mingi maitsva pala.

Tema pesakasti või puuri juurde või külge tuleb asetada näriliste joogiveepudel ja toidunõu. Sööginõu peaks olema raske, keraamiline või klaasist ja küllalt sügav. Võid osta talle ka puuriseina külge kinnitatava toidunõu.

Joogivesi peab loomal alati saadaval olema ja seda tuleb iga päev vahetada.

Kui sa mingil põhjusel küülikut pidevalt vabalt kogu korteris/majas ringi joosta lasta ei saa, siis pead ostma talle kindlasti hästi suure puuri. Kui pead vaid ühte küülikut, siis minimaalne puuri pikkus võib olla 80 cm; kahe looma puhul pead aga ostma kõige suurema puuri, mida meie loomapoes müüakse, see on 99 cm pikk. Ja ka sel juhul pead teda iga päev kasvõi pooleks tunnikski lahtiselt ringi jooksma laskma (olles enne juhtmed, taimed jmt ära peitnud). Puuri pead sel juhul puhastama kord nädalas. Allapanuks kasuta jämedamat saepuru või höövlilaaste. Mingil juhul ära kasuta okaspuusaepuru või -laaste, sest need tekitavad loomakeses allergiat ning võivad viia tõsiste tervisehäireteni! Ka kassidele mõeldud savigraanulid ei ole head, sest need tekitavad allaneelamisel lämbumisohu. Kui kasutad kassiliiva, siis vali jämedateraline - peenike liiv läheb loomale varvaste vahele ja võib seal põhjustada põletikku. Allapanuna võid kasutada ka heina (kuigi selle imamisvõime ei ole nii hea). Kõige alla on hea laotada ajaleht, siis on sul kergem ka puuri koristada.
puurist ja selle sisustusest. Th_puur3

Allolevale lingile klikates näed, millised puurid küülikule sobivad. Ka meie poodides on need kõik müügil, välja arvatud kaks kõige suuremat - 119 cm ja 140 cm pikkust; nii suuri puure ma meie loomapoodides müügil näinud pole, kuid neid saab tellida.


Puurid

Ja siinolevale lingile klikates näed, milliseid puure ise saad valmistada lasta oma sõbrale:

Puurid


Viimati muutis seda Kyylikla (Püh Märts 30, 2008 12:25 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://rabbit.pri.ee
nuuu
Administraator
Administraator
nuuu


Postituste arv : 76
Age : 30
Asukoht : rakvere
Registration date : 13/03/2008

puurist ja selle sisustusest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: puurist ja selle sisustusest.   puurist ja selle sisustusest. EmptyReede Märts 14, 2008 1:03 pm

Lisaksin ka omapoolt ühe idee.
puurist ja selle sisustusest. Puur

On ka olemas selliseid majasid, kus on juba toidukauss olemas ja see on seal kõvasti kinni.
Siin pildil on kenasti ka näha, milline see välja näeb. Pildil on isiklikult minu puur.

Ja lisaks ka, et kindlasti peab küülikul olema majake, kuhu varjuda ja puhkama minna. Ja, kui suviti viite küülikuid õue peab ka, siis olema mingi majake või kastike kaasas, et küülik saaks ennast päikese või kuumuse eest varjata.
Tagasi üles Go down
Meloofia11
Harjun!
Harjun!
Meloofia11


Postituste arv : 12
Age : 27
Asukoht : Tabasalu
Registration date : 13/03/2008

puurist ja selle sisustusest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: puurist ja selle sisustusest.   puurist ja selle sisustusest. EmptyReede Märts 14, 2008 6:14 pm

Minu küülikul on küll maja, aga ta ei käi seal kunagi. Question Mul on siis üks nädal majaga, teine ilma majata. Kui ka maja on, siis seal ta küll ei käi, pigem maja katusel.
Tagasi üles Go down
Kyylikla
Administraator
Administraator
Kyylikla


Postituste arv : 231
Age : 38
Asukoht : Harjumaa,kuusalu
Registration date : 10/02/2008

puurist ja selle sisustusest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: puurist ja selle sisustusest.   puurist ja selle sisustusest. EmptyReede Märts 14, 2008 6:16 pm

Mul küülikud osad käivad majas osad mitte.
Tagasi üles Go down
http://rabbit.pri.ee
tupsik
No enam ma siit ei liigu!
No enam ma siit ei liigu!
tupsik


Postituste arv : 125
Age : 27
Asukoht : Nõo
Registration date : 16/03/2008

puurist ja selle sisustusest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: puurist ja selle sisustusest.   puurist ja selle sisustusest. EmptyEsm Märts 17, 2008 5:52 pm

Minu jänes käib väga harva oma majas puhkamas! rabbit
Tagasi üles Go down
http://www.pisi.ee
nuuu
Administraator
Administraator
nuuu


Postituste arv : 76
Age : 30
Asukoht : rakvere
Registration date : 13/03/2008

puurist ja selle sisustusest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: puurist ja selle sisustusest.   puurist ja selle sisustusest. EmptyEsm Märts 17, 2008 6:05 pm

Meil ainult magab seal oma üllat und Smile
Tagasi üles Go down
hanna.
Harjun!
Harjun!
hanna.


Postituste arv : 5
Registration date : 15/03/2008

puurist ja selle sisustusest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: puurist ja selle sisustusest.   puurist ja selle sisustusest. EmptyTeis Märts 18, 2008 1:02 pm

Vasakpoolne ülemine nurk- Heinad- Jänes tahab magada puuri prandal ning siis alati lükab seakt heinad eemale. ehk siis heinade juures ta magab.
Parempoolne ülemine nurk- Pissinurk
Parempoolne alumine nurk - toidukausid joogipudel.
Vasakpoolne alumine nurk- Mängukivi ja mingid närimsi värgid
Ja mu jänesel on suhteliselt suuuuur puur niiet asjadmahuvad hästi ära. Wink
Tagasi üles Go down
tupsik
No enam ma siit ei liigu!
No enam ma siit ei liigu!
tupsik


Postituste arv : 125
Age : 27
Asukoht : Nõo
Registration date : 16/03/2008

puurist ja selle sisustusest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: puurist ja selle sisustusest.   puurist ja selle sisustusest. EmptyTeis Märts 18, 2008 3:23 pm

Mul on ka suur puur!114cm.
Tagasi üles Go down
http://www.pisi.ee
heily89
Olen nüüd pere liige!
Olen nüüd pere liige!
heily89


Postituste arv : 169
Age : 23
Asukoht : Harjumaa/Laagri
Registration date : 08/09/2009

puurist ja selle sisustusest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: puurist ja selle sisustusest.   puurist ja selle sisustusest. EmptyNelj Sept 10, 2009 8:31 pm

kust neid väikseid majakesi osta saaks ?? Very Happy Question
Tagasi üles Go down
Sannutz
Olen uus!
Olen uus!
Sannutz


Postituste arv : 4
Age : 29
Asukoht : Tartu
Registration date : 27/09/2009

puurist ja selle sisustusest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: puurist ja selle sisustusest.   puurist ja selle sisustusest. EmptyPüh Sept 27, 2009 11:05 am

Tere , ma olen siin uus ja mind huvitab , et kui tihti ma peaksin puuri koristama ? Smile
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/user/sannu8miisu
heily89
Olen nüüd pere liige!
Olen nüüd pere liige!
heily89


Postituste arv : 169
Age : 23
Asukoht : Harjumaa/Laagri
Registration date : 08/09/2009

puurist ja selle sisustusest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: puurist ja selle sisustusest.   puurist ja selle sisustusest. EmptyPüh Sept 27, 2009 5:45 pm

1 kord nädalas kindlasti oleneb kui must su jänku puur on ,aga wc-potti peaks ka suht tihti puhastama kui su jänxx seal ikka käib !!
Tagasi üles Go down
Sannutz
Olen uus!
Olen uus!
Sannutz


Postituste arv : 4
Age : 29
Asukoht : Tartu
Registration date : 27/09/2009

puurist ja selle sisustusest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: puurist ja selle sisustusest.   puurist ja selle sisustusest. EmptyPüh Sept 27, 2009 7:40 pm

okei , kas neil on wc pott ka ? et kui on , siis milline see välja näeb ?
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/user/sannu8miisu
heily89
Olen nüüd pere liige!
Olen nüüd pere liige!
heily89


Postituste arv : 169
Age : 23
Asukoht : Harjumaa/Laagri
Registration date : 08/09/2009

puurist ja selle sisustusest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: puurist ja selle sisustusest.   puurist ja selle sisustusest. EmptyEsm Sept 28, 2009 5:48 pm

Ja neil on wc-pott ka Ma ei oska pilti panna aga lk on www.seelion.ee
Tagasi üles Go down
Sannutz
Olen uus!
Olen uus!
Sannutz


Postituste arv : 4
Age : 29
Asukoht : Tartu
Registration date : 27/09/2009

puurist ja selle sisustusest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: puurist ja selle sisustusest.   puurist ja selle sisustusest. EmptyEsm Sept 28, 2009 6:37 pm

Kust ma potti saaksin ? Palju see umbes maksaks ?
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/user/sannu8miisu
kaiku
Natuke veel ja siis ma elan siin!
Natuke veel ja siis ma elan siin!
kaiku


Postituste arv : 74
Asukoht : Tartu
Registration date : 17/05/2009

puurist ja selle sisustusest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: puurist ja selle sisustusest.   puurist ja selle sisustusest. EmptyEsm Sept 28, 2009 7:59 pm

Sannutz, sul on kõige targem minna esimesse ettejuhtuvasse loomatarvete poodi ja seal veidi ringi vaadata. Seal müüakse erinevaid potte küülikutele, puure, mänguasju, pesakaste, kamme, harju, toitu jne.
Tagasi üles Go down
http://janksid.onepagefree.com/
Sannutz
Olen uus!
Olen uus!
Sannutz


Postituste arv : 4
Age : 29
Asukoht : Tartu
Registration date : 27/09/2009

puurist ja selle sisustusest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: puurist ja selle sisustusest.   puurist ja selle sisustusest. EmptyTeis Sept 29, 2009 6:42 pm

Aitäh sellegipoolest . Smile
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/user/sannu8miisu
heily89
Olen nüüd pere liige!
Olen nüüd pere liige!
heily89


Postituste arv : 169
Age : 23
Asukoht : Harjumaa/Laagri
Registration date : 08/09/2009

puurist ja selle sisustusest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: puurist ja selle sisustusest.   puurist ja selle sisustusest. EmptyKolm Sept 30, 2009 7:21 pm

Okeyy!!Kas hortesest saaks jänkukesele mdagi head ja talle normi nodi osta ??
Tagasi üles Go down
Karru5
Harjun!
Harjun!
Karru5


Postituste arv : 6
Age : 34
Asukoht : Tallinn
Registration date : 25/01/2011

puurist ja selle sisustusest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: puurist ja selle sisustusest.   puurist ja selle sisustusest. EmptyTeis Jan 25, 2011 3:44 pm

Minu jänkul oli ka alguses paar kuud oma väike majake, aga millegipärast talle see enam ei meeldinud ( võttis vist liiga palju ruumi ) ja võtsin selle ära. Ka wc kausi pidin ära võtma, kuna sellega ta rakendas koguaeg ja ajas seda kummuli. Õnneks teeb ta oma hädasid nüüd ikkagi sinna samasse nurka kus wc pott oli. Ja jänku ise ei tunne ka nendest puudust, kuna enamus ajast jookseb ta puurist väljas ringi ja käib puuris ainult magamas ja söömas. Hirmsasti meeldib talle aga pehme köögi vaip, mille alla ta ennast sätib ja siis mööda kööki ringi jookseb Very Happy Veel meeldivad talle ajalehed, nendega on ta alati tükkaega ametis, kuni kõik on väikesteks tükkideks kistud Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





puurist ja selle sisustusest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: puurist ja selle sisustusest.   puurist ja selle sisustusest. Empty

Tagasi üles Go down
 
puurist ja selle sisustusest.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Puuri sisustusest?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Foorumi avaleht :: Küülikutest :: Puur-
Hüppa: