Foorumi avaleht
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtPealeht  PortalPortal  GalleryGallery  RotifoorumRotifoorum  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Toores kartul

Go down 
2 posters
AutorTeade
sherlyna
Kohalik!
Kohalik!
sherlyna


Postituste arv : 57
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 14/05/2009

Toores kartul Empty
PostitaminePealkiri: Toores kartul   Toores kartul EmptyEsm Aug 17, 2009 12:17 pm

Tuttavad võtsid hiljuti kaks jänest. Eile siis uurisin, et kuidas neil läheb. Öeldi, et jänesed on ületoidetud. Küsisin, et millega neid söödetakse ja öeldi, et heinad, porgandid, kaerahelbed ja toores kartul. Ma ütlesin siis, et ei tohi ju anda toorest kartulit, et tohib keedetult. Mulle vastati, et nemad pole kuulnudki, et keedetult kartuleid antakse, neil on alati toorelt antud, samamoodi nagu porgandipealseidki. Aga kartulid ja porgandipealsed on ju mürgised, nagu ma lugenud olen. Tahakski teada, et mille pärast siis kartulid küülikutele keelatud on, mida nende söötmine täpsemalt põhjustab?
Tagasi üles Go down
kaiku
Natuke veel ja siis ma elan siin!
Natuke veel ja siis ma elan siin!
kaiku


Postituste arv : 74
Asukoht : Tartu
Registration date : 17/05/2009

Toores kartul Empty
PostitaminePealkiri: Re: Toores kartul   Toores kartul EmptyEsm Aug 17, 2009 8:43 pm

Porgandipealsed ei ole kohe kindlasti küülikule mürgised vaid hoopis kasulikud, kuna sisaldavad palju A vitamiini. Toores kartul erioti agas roheliseks läinud kartul ja kartuliidud on mürgised, kuna sisaldavad ainet nimega solaniin. Keetmisel lahustub see aine keeduvette ja kartulid ei ole enam mürgised. Olen kuulnud sellist juttu, et Tallinna Loomaaias on kaamelid kunagi ära surnud, kuna "sõbralikud" külastajad söötsid neile kartulikoori.
Tagasi üles Go down
http://janksid.onepagefree.com/
 
Toores kartul
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Foorumi avaleht :: Söögituba :: Mida küülik sööb-
Hüppa: