Foorumi avaleht
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtPealeht  PortalPortal  GalleryGallery  RotifoorumRotifoorum  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Meia armas (lõvilakk???) Hopsa.

Go down 
5 posters
AutorTeade
sherlyna
Kohalik!
Kohalik!
sherlyna


Postituste arv : 57
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 14/05/2009

Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. Empty
PostitaminePealkiri: Meia armas (lõvilakk???) Hopsa.   Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. EmptyReede Juun 12, 2009 9:56 pm

Täna sai siis endale loomapoest jänkuke ostetud. Kuna sealsed müüjad isegi ei tea, keda või mida nad müüvad, siis küsiksin arvamust Teilt, kallid jänkuomanikud: kas meie Hopsa on ikka päriselt lõvilakk (arvan ise, et lõvilakk ja vb kellegi segu) või hoopis angoora nagu mulle poes väideti. St poes öeldi mu küsimise peale, et tegemist on kääbusküülikuga, ma küsisin kohe, et missugusega, nad ütlesid, et lihtsalt kääbusega, lõpuks, et vb angoora. Aga sellist pole ju olemas (lihtsalt kääbust)? Tal on küll ümber pea pikemad karvad, niiet mina pakun ikkagi lõvilakka.
Ja teate, ma tänu sellele foorumile tundsin end loomapoes tõeliselt targana, kuna sealt öeldi mulle, et kindlasti tuleb ikka anda graanuleid ja toorest ei tohi just v võimaliku minimaalselt.(tegelikult ju vastupidi) ja et peaaegu 2-kuusel jänesel pole võimalik sugu määrata (aga ma vaatasin ise kodus ja minu arust olid tal küll täiesti tüdruku elundid). Vot nii siis.
Niiet Hopsast paar pilti ka Teile Smile (esimene pilt on natu udune, kuid karvastiku näeb ikka ilusti ära)
Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. Imag0102.th
Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. Imag0099.th
Tagasi üles Go down
Genno
Hakkan Kohanema!
Hakkan Kohanema!
Genno


Postituste arv : 35
Registration date : 18/02/2008

Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meia armas (lõvilakk???) Hopsa.   Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. EmptyLaup Juun 13, 2009 2:07 am

Väga armas jänes on ja tohutult ilus! Aga mul kaasneb sellega küsimus, kas ta jääb täiskasvanuna ka nii karvaseks nagu ta pojana on?
Tagasi üles Go down
sherlyna
Kohalik!
Kohalik!
sherlyna


Postituste arv : 57
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 14/05/2009

Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meia armas (lõvilakk???) Hopsa.   Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. EmptyLaup Juun 13, 2009 9:30 am

Genno kirjutas:
Väga armas jänes on ja tohutult ilus! Aga mul kaasneb sellega küsimus, kas ta jääb täiskasvanuna ka nii karvaseks nagu ta pojana on?

Me täname! Ma usun küll, et jääb sama karvaseks nagu ta on.
Tagasi üles Go down
kaiku
Natuke veel ja siis ma elan siin!
Natuke veel ja siis ma elan siin!
kaiku


Postituste arv : 74
Asukoht : Tartu
Registration date : 17/05/2009

Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meia armas (lõvilakk???) Hopsa.   Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. EmptyLaup Juun 13, 2009 12:04 pm

Väga nunnu küülik! Surprised Pakuksin, et tegu on tõesti lõvilakaga kuigi ei välista ka , et ristand.
Tagasi üles Go down
http://janksid.onepagefree.com/
Nuubik
Harjun!
Harjun!
Nuubik


Postituste arv : 11
Asukoht : Kohila
Registration date : 18/11/2008

Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meia armas (lõvilakk???) Hopsa.   Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. EmptyPüh Juun 14, 2009 7:45 am

Koduküülikute põhiline toit on hein ja kuivtoit ehk kraanulid ja juurde võib anda maiustamiseks värsket puu- ja juurvilja. Suvel muidugi ka värsket rohtu. Vastupidi käitudes võib juhtuda nii, nagu teie metsast leitud loomagagi.
Tagasi üles Go down
sherlyna
Kohalik!
Kohalik!
sherlyna


Postituste arv : 57
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 14/05/2009

Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meia armas (lõvilakk???) Hopsa.   Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. EmptyPüh Juun 14, 2009 9:13 am

Nuubik kirjutas:
Koduküülikute põhiline toit on hein ja kuivtoit ehk kraanulid ja juurde võib anda maiustamiseks värsket puu- ja juurvilja. Suvel muidugi ka värsket rohtu. Vastupidi käitudes võib juhtuda nii, nagu teie metsast leitud loomagagi.

Esiteks mitte kraanulid vaid graanulid ja teiseks meie Nublu ei saanud hukka toidu läbi vaid temaga juhtus tõepoolest õnnetus. Ja toiduks olid temalgi vaid heinad ning värske juurvili. Ja kui põhitoit on graanulid, siis miks on siin foorumis üleval teema küülikute toitumisest, kus on kirjas, et graanulid võivad põhjustada seedehäireid ning neid anda põhitoidu kõrvalt vaid maiuseks?
Tagasi üles Go down
Nuubik
Harjun!
Harjun!
Nuubik


Postituste arv : 11
Asukoht : Kohila
Registration date : 18/11/2008

Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meia armas (lõvilakk???) Hopsa.   Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. EmptyEsm Juun 15, 2009 11:44 am

Sõltub, mida siin graanulite all silmas pidada. Minu küülikud söövad põhitoiduna heina, siis on neil veel kauss nö krõbinatega või ka graanulitega või kuidas keegi neid nimetab ja siis ma panen mängupalli sisse rohelisi (pikad ja peenikesed) krõbinaid ehk graanuleid. Ja siis igal õhtul annan ka midagi värsket. Banaani annan ka suht tihti, see on nende lemmik. Õunapuuoksi närivad ka iga päev, nii palju kui kulub. Üks neist näiteks porgandit üldse ei söö. Õunast ja pirnist ei hooli, till ja petersell ja värske rohi sobivad neile hästi. Kuna nad jooksevad terve päev vabalt ringi ja käivad iga päev ka õues nii tund kuni poolteist jooksmas, siis pole kõhuhädasid olnud. Kui loom saab korralikult liikuda, siis ei tohiks probleeme tekkida. Ja minu tuttav veterinaar ütles, et küülik elab ilusti ära ka ainult vee ja heinaga.
PS! Kui loom öösel inimeste voodisse magama tuleb ja seejärel hukkub, siis see pole õnnetus, vaid puhas hooletus, mida oleks saanud ära hoida. Alustades kasvõi sellega, et mitte metslooma ise kodus kasvatama hakata, vaid ta vastavasse asutusse viia esimesel võimalusel, kus temaga inimkokkupuuted on minimaalsed ja et ta saaks hiljem iseseisvalt looduses hakkama.
Tagasi üles Go down
sherlyna
Kohalik!
Kohalik!
sherlyna


Postituste arv : 57
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 14/05/2009

Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meia armas (lõvilakk???) Hopsa.   Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. EmptyEsm Juun 15, 2009 6:09 pm

Nuubik kirjutas:
Sõltub, mida siin graanulite all silmas pidada. Minu küülikud söövad põhitoiduna heina, siis on neil veel kauss nö krõbinatega või ka graanulitega või kuidas keegi neid nimetab ja siis ma panen mängupalli sisse rohelisi (pikad ja peenikesed) krõbinaid ehk graanuleid. Ja siis igal õhtul annan ka midagi värsket. Banaani annan ka suht tihti, see on nende lemmik. Õunapuuoksi närivad ka iga päev, nii palju kui kulub. Üks neist näiteks porgandit üldse ei söö. Õunast ja pirnist ei hooli, till ja petersell ja värske rohi sobivad neile hästi. Kuna nad jooksevad terve päev vabalt ringi ja käivad iga päev ka õues nii tund kuni poolteist jooksmas, siis pole kõhuhädasid olnud. Kui loom saab korralikult liikuda, siis ei tohiks probleeme tekkida. Ja minu tuttav veterinaar ütles, et küülik elab ilusti ära ka ainult vee ja heinaga.
PS! Kui loom öösel inimeste voodisse magama tuleb ja seejärel hukkub, siis see pole õnnetus, vaid puhas hooletus, mida oleks saanud ära hoida. Alustades kasvõi sellega, et mitte metslooma ise kodus kasvatama hakata, vaid ta vastavasse asutusse viia esimesel võimalusel, kus temaga inimkokkupuuted on minimaalsed ja et ta saaks hiljem iseseisvalt looduses hakkama.

Uurisin täna erinevaid närilistele ja spetsiaalselt jänestele mõeldud kuivtoite: Üks oli küll selline, mida oleksin isegi vahel harva nõus andma, kui lõpuks leidus seal siiski midagi, mille tõttu jätsin ostamata. Seal oli kirjas, et sisaldab kokkupressitud graanuleid, kuid kuna ma ei tea, mida sinna veel sisse on topitud, ma neid ei ostnud. Mängupall on meilgi olemas, sai soetatud koos jänesega, kuid sellega mängimist pole ta veel selgeks õppinud. Hopsa millegipärast värsket ei taha, kui, siis salatilehti(need ongi tegelikult tema lemmikud) tal on olnud olemas nii porgandit, kurki kui tomatit, kuid neid ta ei puutu. Põhiline söök on ikkagi hein ning seda kulub ööpäevas ohtralt. Liigub ta päris kenasti, tal on vaba liikumine, st, et puurist väljas käib ta siis kui soovib. Täna sai Hopsa oma esimese vaktsiiini, mille peale öeldi, et umbes nädala pärast hakkab see alles korralikult mõjuma, niiet lähema nädala jooksul ma teda veel õue ei vii (eile küll korraks käis, kuid arsti soovitusel ma teda sinna nädala jooksul ei vii.) Ka Hopsal on õunapuuoksad olemas, kuid neid ta ei näri. Peaks vist mõne teie puu oksaga proovima. Kõhuga on ka meie jänesel kõik korras olnud, kuigi loomapoest öeldi, et värske tekitab kõhulahtisust affraid Arvan ise ka, et meie küülik saab kenasti ka vee ja heinaga hakkama, loodetavasti tulevikus sööb ta ka värsket. Usun, et talle poest graanuleid ostma ei hakka. Kui, siis väga valikuliselt.
Nublu aga öösiti meie juures ei maganud, see õnnetus juhtus päevasel ajal. Meiega harjus ta kenasti ära ning me ei tunne mitte mingit kahetsust, et ta enda juurde võtsime. Ehk olekski olnud kõige parem ta viia kuhugi, kust ta oleks hiljem loodusesse lastud, kuid me ei saa väita, et tal meie juures oleks olnud halb olla.
Tagasi üles Go down
sherlyna
Kohalik!
Kohalik!
sherlyna


Postituste arv : 57
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 14/05/2009

Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meia armas (lõvilakk???) Hopsa.   Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. EmptyKolm Aug 12, 2009 10:05 pm

Veel pilte meie väikesest plikast Wink Nunnu on vahepeal päris kõvasti kasvanud, kaalub 1,1 kilo ning mulle hakkab tunduma, et tal on puberteet (pissiloigud vedelevad enamasti just hommikuti keset põrandat), on 4-kuuse kohta see normaalne?
Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. Imag0266.th

Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. Imag0226b.th

Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. Imag0222.th

Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. Imag0258.th
Tagasi üles Go down
kraatse
Moderaator
Moderaator
kraatse


Postituste arv : 387
Age : 26
Asukoht : Kernu
Registration date : 10/05/2008

Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meia armas (lõvilakk???) Hopsa.   Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. EmptyNelj Aug 13, 2009 8:35 pm

Suguküpseks saavadki küülikud 3-kuuselt, sellega siis kaasneb märgistamine, sirtsutamine ja meil ka jätsid väikeseid pabulaid igale poole.
Tagasi üles Go down
sherlyna
Kohalik!
Kohalik!
sherlyna


Postituste arv : 57
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 14/05/2009

Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meia armas (lõvilakk???) Hopsa.   Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. EmptyLaup Dets 12, 2009 5:47 pm

Päris tükk aega olen passiivne olnud. See tuleb sellest, et läksin kooli ning kooli kõrvalt on päris keeruline leida aega siin nii tihti käia kui tahaks.

Hopsast siis nii palju, et on kõvasti kasvanud ning meie kõige-kõige armsamaks sõbraks saanud. Sööb põhiliselt heina, kuid ka lisana õuna-teravilja-porgandigraanuleid ning viimasel ajal on võtnud isegi kurki ning pirni... Pirni anname siiski tükikestena, mitte et terve pirn kohe ette. Kurgiga samamoodi. Kuna värskelt heinalt oleme talve saabumise tõttu üle läinud kuivatatud heinale, võib teda näha mitmeid kordi päevas joomas. Lemmiktoidulisandiks on ilmselt kaerahelbed ning porgand.
Kui Hopsa oli varem meil vaba jänes, st et puuris veetis selle aja mis tal kulus söömisele ning hädade tegemisele, siis nüüd, tänu sellele, et ta on ära õppinud voodile hüppamise, hoiame teda öösiti siiski puuris. Tema turvalisuse huvides.
Üldiselt on meie preili rohkem siiski omaettehoidev, kuid kui oleme (mina või mu mees) arvuti taga, tuleb neiu ning sätib end arvutilaua all sisse. Vahetevahel käib ka pai nurumas... Kombeks on ka püksisäärte närimine(seda me tal siiski teha ei lase). Mõnikord näksab varbast ka. Üldioselt on ta sõbralik ja rahulik, arvan, et tal on lihtsalt vaja natuke rohkem omaetteolemist kui mõnele teisele jänkule. Olen kääbusjänku-türdukute kohta kuulnud ka, et nad pidavat vähem sõbralikud olema kui poisid. Selline asi siis ka veel, et voodi peale tikub pissima ning junne jätma... Teeb oma hädad-jooksmised voodi peal ära ning läheb maha. Maha tõstame ta muidugi kohe, kui näeme et ta korraks saba tõstab.

Üleeile aga oli Hopsake väga imelik. Magas ainult omaette ning sättis end, nagu eelmine asend oleks olnud kole paha. Olime tema pärast väga mures, kuna ta ei söönud ka õhtu jooksul midagi. Jätsime ta ööseks lahti. Ning hommikul oli Hopsa hommikutervituseks minu voodis. Smile See tähendab, et temaga on nüüdseks kõik korras. Kuigi ei oska aimatagi, mis teda nii kurvaks võis üheks õhtuks muuta.

Nii elab siis meie Nunnu ja soovib kogu Küülikute küla perele Imelisi jõule!
santa Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. 23367
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meia armas (lõvilakk???) Hopsa.   Meia armas (lõvilakk???) Hopsa. Empty

Tagasi üles Go down
 
Meia armas (lõvilakk???) Hopsa.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Foorumi avaleht :: tõud/jutud jne. :: Lõvilakad-
Hüppa: