Foorumi avaleht
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtPealeht  PortalPortal  GalleryGallery  RotifoorumRotifoorum  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Uus jänku :)

Go down 
4 posters
AutorTeade
sherlyna
Kohalik!
Kohalik!
sherlyna


Postituste arv : 57
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 14/05/2009

Uus jänku :) Empty
PostitaminePealkiri: Uus jänku :)   Uus jänku :) EmptyNelj Mai 14, 2009 2:28 pm

Eile õhtul leidid mu elukaaslane töölt koju sõites teelt väikese jänku, tegu siis metsjänesega, kelle ülejäänud pere oli teiste autode rataste alla jäänud Crying or Very sad Tegu on päris pisikese loomaga, vanust öelda paraku ei oska.
Tahaksime teda väga endale jätta, kuid mis võimalused on hakata metsjänest toas pidama? Kas ta harjub selle keskkonnaga ning mida talle edaspidiseks vaja oleks, et ta ennast mugavalt tunneks? Siiani pole ta suurt midagi söönud, julgen selle panna kohanemise ja ehmatuse alla.
Võib-olla oleks hoopis targem hakata teda pidama õues puuris, selleks on võimalused olemas, kuna elame maakohas ja oma majas? Ning mida talle süüa anda, kas kõike seda, mis metsas leidub?
Tagasi üles Go down
Brunette
Hakkan Kohanema!
Hakkan Kohanema!
Brunette


Postituste arv : 26
Age : 35
Asukoht : Tallinn / Kuressaare
Registration date : 21/03/2009

Uus jänku :) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uus jänku :)   Uus jänku :) EmptyNelj Mai 14, 2009 8:18 pm

Proovida võid ju kas ta harjub teiega ära või mitte.Soovitav oleks vist siiski väljas teda pidama hakkata.Ja söögi kohapealt pakku talle jänkudele mõeldud kuivatoitu(suht vähe anna),heina ja siis võililli ja rohelist mis leidub.
Loe seda : http://foxy.kyylik.pri.ee/soovitused.htm siis saad teada mis on jänkule mürgine.

Anna siis ikka teada ka kuidas jänkukesel läheb bounce
Tagasi üles Go down
Nuubik
Harjun!
Harjun!
Nuubik


Postituste arv : 11
Asukoht : Kohila
Registration date : 18/11/2008

Uus jänku :) Empty
PostitaminePealkiri: Uus jänku   Uus jänku :) EmptyReede Mai 15, 2009 11:50 am

Kas olete helistanud ja küsinud mõnest vastavast kohast, näiteks Nigula metsloomade taastuskeskusest, et mida võiks teha? Ta on ikkagi metsloom ja ma usun, et mets on talle ka kõige sobivam elupaik.
Tagasi üles Go down
sherlyna
Kohalik!
Kohalik!
sherlyna


Postituste arv : 57
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 14/05/2009

Uus jänku :) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uus jänku :)   Uus jänku :) EmptyReede Mai 15, 2009 1:50 pm

Nuubik kirjutas:
Kas olete helistanud ja küsinud mõnest vastavast kohast, näiteks Nigula metsloomade taastuskeskusest, et mida võiks teha? Ta on ikkagi metsloom ja ma usun, et mets on talle ka kõige sobivam elupaik.

Ei ole küsinud. Esialgu on vara teda metsa lasta kindlasti, sest ta veel päris iseseisvalt ei söö. Aga uurin, mida sealt öeldakse.
Tagasi üles Go down
niirt
Kohalik!
Kohalik!
niirt


Postituste arv : 50
Age : 41
Registration date : 07/01/2009

Uus jänku :) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uus jänku :)   Uus jänku :) EmptyTeis Mai 19, 2009 11:24 am

kas see seal pildil ongi see väike leidjänkuke? Väga armas. Ma ei tea, mis sellistel puhkudel teha kuid arvan, et praegu vabaks lastes langeb ta üsna pea kellegi saagiks, sest kui nad on veel pojad, siis ema kaitseb neid ja eks annab edasi ka nipid ellujäämiseks. Tean, et metsjänese ja küüliku vahel on mõned erinevused, hetkel ei mäleta millised (soovitan surfata Foxy rabbits koduleheküljelja mujal internetis), räägin enamasti küülikute põhjal (usun, et paljud asjad sobivad ka jänese puhul). Söögi koha pealt niipalju, et esialgu toituvad küülikud ja jänesed emapiimast ja kui ta oli veel emapiima peal siis pole ta ka muud toitu saanud. Küülikutega on igatahes nii, et uue toiduga tuleb tasapisi harjutada, a la üks sort toitu korraga (sest küülikutel hell seedesüsteem ja iga uue toiduga nende soolestiku bakterid peavad harjuma seedima uue toidu baktereid). Ma soovitan uurida internetist või nagu eespool soovitatud teatud kohta helistada. Ise annaksin esialgu heina või muru ja kausike veega ka (sest see on jäneste põhitoit). Küülikud näiteks peavad pidevalt sööma, et nende seedesüsteem töötaks, kui and on pikemat aega (6-12 tundi söömata siis nende seedesüsteemi töö aeglustub kuni lõpuks üldse peatub ja nad surevad).
Ma arvan, et kõige parem on luua jänesele tema naturaalne keskkond, seega soovitan pidada õues, kuid kindlasti tuulevarjus (ühest dokumentaalfilmist jäneste kohta mäletan, et pojad pesitsesid enamasti kuskil (kõrgema) rohu sees, niimoodi nad ka varjasid end röövloomade eest). Küülikuid soovitatakse pidada muidu puuris, mis maast kõrgemal (iseenesest jänesed elavad metsas ju muidu maas) aga kui teil võimalik siis pakuksin välja selise variandi, et meisterdate sellise suurema aediku, kus jänks ringi joosta saab (väikest puuri ma küll ei soovita, see loom tuleb ju vabadusest ja minu arvates on puurid loomadele üldse nagu vanglad) ja kus siis äkki oleks ka mingi majake, kuhu ta külma vihma, hirmu või ma ei tea mille korral varjuda saaks. Aga kindlasti peaks olema aedik nii alt (naiteks maa alt) kui ka pealt kinnine või võrega, ühesõnaga kindel ja turvaline, et metsloomad nagu tuhkrud (meil kunagi murdis tuhkur laudas puurides pesitsevad jänesed maha, nii, et parem kasutada väiksema silmaga traatvõrku) jänest maha murdma ei saaks tulla ja et jänes end välja ei kaevaks. Kui võimalik siis panna ka mõni õunapuuoks jänese hambaulatusse.
Mul pole tõesti aimugi, kas metslooma saab kodustada aga mine sa tea, äkki sobib ka tuppa (sel juhul tuba jänesekindlaks vaja teha: juhtmed, toataimed ja muu ohtlik hambaulatusest ära) ja saab ta ilusti ära harjutada, ta ju veel väike jänkupoeg. Ta on esialgu kindlasti hirmunud aga andke talle aega, usun, et kui te ta eest ilusti hoolitsete ja lasete tal ka rahus olla, siis mingi aja pärast hakkab ta teid usaldama. Soovin edu ja kõike paremat ning katsume oma nõuga ikka abiks olla. albino
Tagasi üles Go down
sherlyna
Kohalik!
Kohalik!
sherlyna


Postituste arv : 57
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 14/05/2009

Uus jänku :) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uus jänku :)   Uus jänku :) EmptyTeis Mai 19, 2009 12:17 pm

niirt kirjutas:
kas see seal pildil ongi see väike leidjänkuke? Väga armas. Ma ei tea, mis sellistel puhkudel teha kuid arvan, et praegu vabaks lastes langeb ta üsna pea kellegi saagiks, sest kui nad on veel pojad, siis ema kaitseb neid ja eks annab edasi ka nipid ellujäämiseks. Tean, et metsjänese ja küüliku vahel on mõned erinevused, hetkel ei mäleta millised (soovitan surfata Foxy rabbits koduleheküljelja mujal internetis), räägin enamasti küülikute põhjal (usun, et paljud asjad sobivad ka jänese puhul). Söögi koha pealt niipalju, et esialgu toituvad küülikud ja jänesed emapiimast ja kui ta oli veel emapiima peal siis pole ta ka muud toitu saanud. Küülikutega on igatahes nii, et uue toiduga tuleb tasapisi harjutada, a la üks sort toitu korraga (sest küülikutel hell seedesüsteem ja iga uue toiduga nende soolestiku bakterid peavad harjuma seedima uue toidu baktereid). Ma soovitan uurida internetist või nagu eespool soovitatud teatud kohta helistada. Ise annaksin esialgu heina või muru ja kausike veega ka (sest see on jäneste põhitoit). Küülikud näiteks peavad pidevalt sööma, et nende seedesüsteem töötaks, kui and on pikemat aega (6-12 tundi söömata siis nende seedesüsteemi töö aeglustub kuni lõpuks üldse peatub ja nad surevad).
Ma arvan, et kõige parem on luua jänesele tema naturaalne keskkond, seega soovitan pidada õues, kuid kindlasti tuulevarjus (ühest dokumentaalfilmist jäneste kohta mäletan, et pojad pesitsesid enamasti kuskil (kõrgema) rohu sees, niimoodi nad ka varjasid end röövloomade eest). Küülikuid soovitatakse pidada muidu puuris, mis maast kõrgemal (iseenesest jänesed elavad metsas ju muidu maas) aga kui teil võimalik siis pakuksin välja selise variandi, et meisterdate sellise suurema aediku, kus jänks ringi joosta saab (väikest puuri ma küll ei soovita, see loom tuleb ju vabadusest ja minu arvates on puurid loomadele üldse nagu vanglad) ja kus siis äkki oleks ka mingi majake, kuhu ta külma vihma, hirmu või ma ei tea mille korral varjuda saaks. Aga kindlasti peaks olema aedik nii alt (naiteks maa alt) kui ka pealt kinnine või võrega, ühesõnaga kindel ja turvaline, et metsloomad nagu tuhkrud (meil kunagi murdis tuhkur laudas puurides pesitsevad jänesed maha, nii, et parem kasutada väiksema silmaga traatvõrku) jänest maha murdma ei saaks tulla ja et jänes end välja ei kaevaks. Kui võimalik siis panna ka mõni õunapuuoks jänese hambaulatusse.
Mul pole tõesti aimugi, kas metslooma saab kodustada aga mine sa tea, äkki sobib ka tuppa (sel juhul tuba jänesekindlaks vaja teha: juhtmed, toataimed ja muu ohtlik hambaulatusest ära) ja saab ta ilusti ära harjutada, ta ju veel väike jänkupoeg. Ta on esialgu kindlasti hirmunud aga andke talle aega, usun, et kui te ta eest ilusti hoolitsete ja lasete tal ka rahus olla, siis mingi aja pärast hakkab ta teid usaldama. Soovin edu ja kõike paremat ning katsume oma nõuga ikka abiks olla. albino


Täname heade soovide eest. See pildil on meie väike Nublu jah. Homsest saab tal nädal täis meiega oldud, ja praegu on ta küll kenasti ära harjunud- sööb, joob, magada meeldib meie juures(õhtuti siiski paneme ta eraldi magama, sest kardame teda kogemata une pealt ära lömastada), lakub käsi-jalgu, niiet igati kohanenud paistab olevat. Hetkel on ta meil veel kasti sees öösiti, kuid päevaks on ta toas vabalt. Otsib sooja, sellest tuleb vast ka meie lähedal magamine. Päeval ta enamasti magab, kuid õhtul, kui toast tuli ära lasta, näitab üles suuremat aktiivsust. Kui esimestel päevadel ta korralikult ei maganud, nt oli ühe koha peal, aga silmad olid lahti, siis nüüd ei paista tema und enam miski häirivat. Ta on ühtviisi rahulik nii omade kui võõrastega, kellegi eest peitu ei jookse. Söögiks oleme andnud heina, salatilehti, basiilik maitses ka talle Smile ja kaerahelbeid. Loomulikult ka riivitud porgandit. Ta hambad on veel väga väikesed, mõne kõvema heina läbinärimisega on raskusi, kuid otsib endale siis midagi pehmemat. Heina hakkas ise närima muide, niiet polnud siis vist enam ainult ema piima peal. Lugesin ühest raamatust, et metsjänese poeg on ema piima peal u. nädala, pärast hakkab piima kõrvale ka muud toitu sööma.
Elukohaks õue oleme kaalunud nii puuri kui aedikut, aediku variant tundub loomasõbralikum. Aga seda vaatame veel, las esialgu veel kohaneb.
Tahaksin küsida, et kas jänesele nt kasti, kus ta öösel magab, panna midagi sooja (tekk, mingi riie), sest päeval nt ta tahab hirmsasti magada sooja teki sees?

Täname abi eest,
Nublu ja tema pere. Uus jänku :) 23367
Tagasi üles Go down
niirt
Kohalik!
Kohalik!
niirt


Postituste arv : 50
Age : 41
Registration date : 07/01/2009

Uus jänku :) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uus jänku :)   Uus jänku :) EmptyKolm Juun 03, 2009 2:28 pm

Väga tore on kuulda, et Nublu on kohanenud, teie lakkumine ja fakt, et jänks tegutseb rahulikult (ei poe peitu, ei tee freezingut ehk tardub kohale kehaga hästi maadligi silmad pärani peas ja kõrvad peadligi) peaks näitama, et ta on teid ilusti omaks võtnud, võtke neid lakkumisi kui väikeseid musisid Very Happy . Mina soovitan teil sinna kasti näiteks heina panna või ka mingi riie, mina jätsin ühe vana villase kampsuni oma jänkside päralt. Eks Nublu oli harjunud tudima koos teiste jänksidega, vähemalt minu küülikud tudisid külg-külje vastas ja kui üks neist ära suri hakkas teine kohe märgatavalt rohkem minu/inimese seltsi tahtma. Basiilik läheb ka minu omale väga peale aga annan talle seda mõõdukalt (maksimaalelt paar lehte päevas), sest kuulsin kusagilt, et suures koguses võib mürgine olla. Kõike paremat. albino
Tagasi üles Go down
sherlyna
Kohalik!
Kohalik!
sherlyna


Postituste arv : 57
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 14/05/2009

Uus jänku :) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uus jänku :)   Uus jänku :) EmptyKolm Juun 10, 2009 4:16 pm

Peame kurbusega teatama, et meie kallist Nublut enam pole. Saatuslikuks sai kaissu magama pugemine... Sad Nüüd aga on plaanis võtta uus väike jänes, Hermliini tõugu, loodetavasti saan järgmine kuu ta ilusti kätte.
Tagasi üles Go down
niirt
Kohalik!
Kohalik!
niirt


Postituste arv : 50
Age : 41
Registration date : 07/01/2009

Uus jänku :) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uus jänku :)   Uus jänku :) EmptyReede Juun 19, 2009 11:50 am

Väga-väga kahju Crying or Very sad , imearmas jänku paistis olevat. Kas te lömastasite ta kogemata ära või mis juhtus?
Tagasi üles Go down
sherlyna
Kohalik!
Kohalik!
sherlyna


Postituste arv : 57
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 14/05/2009

Uus jänku :) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uus jänku :)   Uus jänku :) EmptyReede Juun 19, 2009 1:35 pm

niirt kirjutas:
Väga-väga kahju Crying or Very sad , imearmas jänku paistis olevat. Kas te lömastasite ta kogemata ära või mis juhtus?

Meil on ka väga kahju... Juhtus jah selline lömastamise õnnetus.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Uus jänku :) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uus jänku :)   Uus jänku :) Empty

Tagasi üles Go down
 
Uus jänku :)
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Foorumi avaleht :: Eesküla :: Infopunkt uustulnukaile-
Hüppa: