Foorumi avaleht
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtPealeht  PortalPortal  GalleryGallery  RotifoorumRotifoorum  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 mis jänkul viga

Go down 
5 posters
AutorTeade
Tomp
Olen uus!
Olen uus!



Postituste arv : 1
Registration date : 21/02/2009

mis jänkul viga Empty
PostitaminePealkiri: mis jänkul viga   mis jänkul viga EmptyLaup Veeb 21, 2009 3:24 pm

tere, mul on selline mure et jänes tundub väga haige olevat
eelmine nädal oli jänes ainult puuris oma nurgas, sõi väga vähe, ei joonud üldse ja ei liikunud peaaegu üldse, tal on puuris selline pissikast mis on maapinnast paar senti kõrgem ja selle peale ta ei jäksanud hüpata, pärast kui sinna peale ise tõstsin ta, siis tegi oma häda ära ja kui proovis maha tulla siis tagumised jalad jäid lihtsalt sinna serva taha kinni, neid ei jäksa ta peaaegu üldse liigutada, lihtsalt veab järgi. läksime siis reedel arsti juurde, saime rohud ja nüüd selle nädala teisipäeval kui rohud lõppesid tundus jänes täitsa terve olevat kuni täna hommikuni, mil hakkas täpselt see sama jama pihta... mis jänesel viga võib olla ja mis ma nüüd tegema peaks? loomaarsti vastuvõttu pole ju laupäeval Crying or Very sad
Tagasi üles Go down
kraatse
Moderaator
Moderaator
kraatse


Postituste arv : 387
Age : 26
Asukoht : Kernu
Registration date : 10/05/2008

mis jänkul viga Empty
PostitaminePealkiri: Re: mis jänkul viga   mis jänkul viga EmptyEsm Märts 02, 2009 5:05 pm

See on v2ga paha!

Kas nad ytlesid midagi, et mis tal viga oli? V6i lihtsalt antsid rohud k2tte. Proovi talle vett natuke suhu panna, ehk see aitab.
Tagasi üles Go down
niirt
Kohalik!
Kohalik!
niirt


Postituste arv : 50
Age : 41
Registration date : 07/01/2009

mis jänkul viga Empty
PostitaminePealkiri: Re: mis jänkul viga   mis jänkul viga EmptyLaup Märts 07, 2009 12:14 pm

ei taha küll midagi koledat öelda, aga esimene mõte mis mul peast läbi käis oli, et äkki on tegemist selle halvatusega, mis jänkse mõnikord kimbutab. Ma loodan, et ma eksin. Soovitan ikka esimesel võimalusel arsti juurde minna. Hea oleks kui oleks küülikute koha pealt kogenus arst, sest jänks pole siiski koer ega kass. Anna teada, mis arstid arvavad ja kas asi on juba paranenud. Loodame kõige paremat.
Tagasi üles Go down
andrea-anette
Harjun!
Harjun!



Postituste arv : 7
Registration date : 19/08/2009

mis jänkul viga Empty
PostitaminePealkiri: Tere   mis jänkul viga EmptyKolm Aug 19, 2009 1:06 pm

Mul selline mure. Jänkul on silmad ja nina punased ning paistes. Mis tal viga võib olla?
Tagasi üles Go down
kaiku
Natuke veel ja siis ma elan siin!
Natuke veel ja siis ma elan siin!
kaiku


Postituste arv : 74
Asukoht : Tartu
Registration date : 17/05/2009

mis jänkul viga Empty
PostitaminePealkiri: Re: mis jänkul viga   mis jänkul viga EmptyKolm Aug 19, 2009 7:00 pm

Punased ja paistes silmad tähendavad, et tal on 90% tõenäosusega haigus nimega müksomatoos. Praegu levib see Põlvamaal. Palun mine kindlasti temaga loomaarsti juurde, kes ütleb siis täpsemalt mis viga. Kui on müksomatoos, siis varane antibiootikumravi võib ta elu päästa kuid välimus võib jääda jänkul tekkivatest paisetest moonutatuks.
Tagasi üles Go down
http://janksid.onepagefree.com/
andrea-anette
Harjun!
Harjun!



Postituste arv : 7
Registration date : 19/08/2009

mis jänkul viga Empty
PostitaminePealkiri: Re: mis jänkul viga   mis jänkul viga EmptyReede Nov 13, 2009 9:01 pm

Tere! Mis jänkul viga võib olla? Ühel emasel jänkul oli mitu poega(3kuused). Aga järjest surevad.Seitsmest on neli järgi jäänud. Ma ei saa aru mis neil viga on. Väliselt tundub kõik korras olevat. Ühel jänkul olid jalad ära mõtlesime et on alvatus(jalgu ei võtnud alla). Teistel ma ei tea kas neil oli sama viga või on midagi muud.
Tagasi üles Go down
kaiku
Natuke veel ja siis ma elan siin!
Natuke veel ja siis ma elan siin!
kaiku


Postituste arv : 74
Asukoht : Tartu
Registration date : 17/05/2009

mis jänkul viga Empty
PostitaminePealkiri: Re: mis jänkul viga   mis jänkul viga EmptyReede Nov 13, 2009 10:54 pm

Kui kiiresti need pojad surevad, kas mõnetunniste vahedega? Mõnepäevaste vahedega või harvemini? Kas nad on vaktsineeritud müksomatoosi või VHD vastu? Kas neil on esinenud kõhulahtisust? Mis te neile süüa annate, äkki on hein hallitanud või jõusööt või vili riknenud? Niimoodi kõiki pisiasju teadmata ja loomi nägemata on raske diagnoosi panna.
Tagasi üles Go down
http://janksid.onepagefree.com/
kaiku
Natuke veel ja siis ma elan siin!
Natuke veel ja siis ma elan siin!
kaiku


Postituste arv : 74
Asukoht : Tartu
Registration date : 17/05/2009

mis jänkul viga Empty
PostitaminePealkiri: Re: mis jänkul viga   mis jänkul viga EmptyReede Nov 13, 2009 11:05 pm

Vaatasin teemas veidi ettepoole ja leidsin, et teil oli mure müksomatoosiga. Et mõni loom suri, aga ülejäänud said viimasel hetkel vaktsineeritud ja seda ka liiga noorelt. Endal on samalaadne kogemus müksomatoosiga, et esialgu tundus, et vaktsineerimine päästis hullemast ja osad pojad jäid ellu, aga siis mõne aja pärast surid nad kõik ükshaaval ära, kusjuures ka ilma mingite eriliste haigusnähtudeta. Kardan, et teie jänkukeste organism sai ka siiski müksomatoosist kahjustada ja nad surid selle viiruse tekitatud sisemistesse hädadesse. Tundub, et selle viirusega ei ole lood ikka nii must-valged, et kui jõuad enne selget haigestumist vaktsineeritud, siis on loom päästetud. Täpsemat teavet surma põhjustest annaks muidugi lahkamine loomaarsti poolt, aga kas te tahate seda ette võtta on teie otsustada.
Tagasi üles Go down
http://janksid.onepagefree.com/
andrea-anette
Harjun!
Harjun!



Postituste arv : 7
Registration date : 19/08/2009

mis jänkul viga Empty
PostitaminePealkiri: Re: mis jänkul viga   mis jänkul viga EmptyLaup Nov 14, 2009 8:58 am

Täna hommikul oli jälle kaks jänkut hukkunud:( kaks ongi järel veel:( Nad on veel emase juures me just kaasaga mõtlesime et äkki ema murrab nad maha. Kas see on kah võimalik või?
Aga uskumatu siis ju, kui tõesti nüüd annab tunda seda. Kui hommikul süüa viisin siis nad ei tulnud sööma kah enam. muidu tulid kohe ukse juurde ja hakkasid sööma. Aga nüüd ei huvitanudgi enam neid söök. Nii kohutav Crying or Very sad
Tagasi üles Go down
kaiku
Natuke veel ja siis ma elan siin!
Natuke veel ja siis ma elan siin!
kaiku


Postituste arv : 74
Asukoht : Tartu
Registration date : 17/05/2009

mis jänkul viga Empty
PostitaminePealkiri: Re: mis jänkul viga   mis jänkul viga EmptyLaup Nov 14, 2009 9:28 am

Juhul kui ema nad maha murrab, siis peaks näha olema ju, et nad on kusagilt katki kistud ja puurist peaks kisa ja müdistamist kostma pidevalt. Ega 3 kuune jänku pole enam nii nõrguke, et eest ära ei suuda joosta. Pigem ikka kahtlustaks müksomatoosi, kui aga mõne tunniste vahedega ilma eriliste haigusnähtudeta surema hakkavad pole võimatu, et teine jube viirus VHD on külla tulnud. Kui aga asi on riknenud toidus, siis surevad ka nooremad ja nõrgemad kõigepealt. Vaadake kindlasti sööt üle, mida te annate!
Tagasi üles Go down
http://janksid.onepagefree.com/
andrea-anette
Harjun!
Harjun!



Postituste arv : 7
Registration date : 19/08/2009

mis jänkul viga Empty
PostitaminePealkiri: Re: mis jänkul viga   mis jänkul viga EmptyLaup Nov 14, 2009 9:44 am

Vaatan söögi kindlasti üle. Aga kui on see VHD haigus siis ei ole mõttet enam vaksineerida kah ju või on?
Tagasi üles Go down
kaiku
Natuke veel ja siis ma elan siin!
Natuke veel ja siis ma elan siin!
kaiku


Postituste arv : 74
Asukoht : Tartu
Registration date : 17/05/2009

mis jänkul viga Empty
PostitaminePealkiri: Re: mis jänkul viga   mis jänkul viga EmptyLaup Nov 14, 2009 9:56 am

Kui on VHD, mis ei ole nii väga tõenäoline, siis peaks teil päeva või paari jooksul enamus loomi ära surema ja vaktsineerimisest ei oleks kasu. Pealegi ei ole seda vaktsiini kusagilt saada, saab ainult ette tellides. Kui aga on mingi muu põhjus, siis sellist massilist äkksuremist ei ole. Hallitanud, tolmav hein, kopitanud kaer või säilivusaja ületanud jõusööt võib samamoodi loomad ära tappa, nagu enne juba ütlesin, alustades noorematest ja nõrgematest, kelle seedimine ei ole piisavalt tugev veel.
Tagasi üles Go down
http://janksid.onepagefree.com/
andrea-anette
Harjun!
Harjun!



Postituste arv : 7
Registration date : 19/08/2009

mis jänkul viga Empty
PostitaminePealkiri: Re: mis jänkul viga   mis jänkul viga EmptyLaup Nov 14, 2009 10:56 am

Aitäh teile nõuannete eest.
Tagasi üles Go down
kaiku
Natuke veel ja siis ma elan siin!
Natuke veel ja siis ma elan siin!
kaiku


Postituste arv : 74
Asukoht : Tartu
Registration date : 17/05/2009

mis jänkul viga Empty
PostitaminePealkiri: Re: mis jänkul viga   mis jänkul viga EmptyLaup Nov 14, 2009 11:01 am

Aga palun, võtke heaks Smile Mul endal on praegu ka kaks pesakonda pisikesi poegi, kujutan ette kui kurb see võib olla kui nad surema hakkaks.
Tagasi üles Go down
http://janksid.onepagefree.com/
Sponsored content





mis jänkul viga Empty
PostitaminePealkiri: Re: mis jänkul viga   mis jänkul viga Empty

Tagasi üles Go down
 
mis jänkul viga
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Foorumi avaleht :: Veterinaari kabinet :: Tervisemured-
Hüppa: