Foorumi avaleht
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtPealeht  PortalPortal  GalleryGallery  RotifoorumRotifoorum  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält

Go down 
+4
egluzka
jänks
kity
niirt
8 posters
AutorTeade
niirt
Kohalik!
Kohalik!
niirt


Postituste arv : 50
Age : 41
Registration date : 07/01/2009

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyKolm Jan 07, 2009 9:13 pm

Mure on järgmine: küülikul (u 3kuune) juba 2 nädalat nohu, lisaks aevastab sageli ning teeb imelikku häält (ei oskagi täpsustada kas see on krooksumine või midagi muud). Muidu on küülik elav, jookseb ringi ja hüppab, sööb korralikult. Veterinaari juures juba 2 korda käidud, tehtud ka väike 3päevane kuur antibiootikumidega aga ei midagi. Hetkel jätsime veterinaari soovitusel heina menüüst välja, äkki allergia (haigust veterinaar ei kahtlusta ja teine küülik terve kui purikas). Ei teagi nüüd, kas lihtsalt nohu sagedaste aevastamiste ja imeliku häälega või midagi muud scratch . Kas kellelgi on olnud sarnast juhtumit? Oskab keegi nõu anda kuidas ravida küülikul nohu?
Ette tänades
Tagasi üles Go down
kity
Hakkan Kohanema!
Hakkan Kohanema!
kity


Postituste arv : 34
Registration date : 14/11/2008

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyNelj Jan 08, 2009 10:29 pm

Hästi huvitav. Ise olen ka alles värske jänkupidaja ja otsin kõike tarka omal käel. Kas Su jänks on olnud sünnist saati Teil, või tulnud hoopist teistest oludest? Kas lippab toas lahtiselt ringi või on ainult puuris? Mis loomi-linde Te veel peate? Kas jänes on korralikult vaktsineeritud? Millal? Ega põranda ligidal tõmbetuult pole, kus jänes elab?
Ootame Jänksi, Liivati või veel kellegi targema ära. study
Aga ma usun, et küsimused tulevad vist samad.Tal võib ka hoopis mingi takistus kusagil olla, nt. karvatuust kusagil kinni. confused
Tagasi üles Go down
niirt
Kohalik!
Kohalik!
niirt


Postituste arv : 50
Age : 41
Registration date : 07/01/2009

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyReede Jan 09, 2009 4:41 pm

Jänes on kodus olnud 1 kuu, loomapoest ostsin ja oli siis väidetavalt 2kuune. Öösiti paneme puuri ja päeval on lahti. Jänksidel on täitsa oma tuba, kivipõrandaga (samas on neil ka voimalus pappkastide ja vaiba peal olla, kui külm peaks olema, magavad tavaliselt just neile pandud vana villase kampsuni peal). Olen ise ekstra vaadanud, et kusagil tõmbetuult ei oleks ning ei ole. Mingeid teisi loomi ei ole ning küülikud ei ole ka vaktsineeritud. Veterinaar ütles, et kui nad teiste jänestega kokku ei puutu (a la et ei ela farmis), siis tegelikult see vaktsineerimine väga oluline ei ole (ma ise ikka kindluse mõttes teeksin vaktsiinid ära aga ennem peaks vist see 1 küülik ikka terveks saama). Samas teda ennast ei paista see häälitsemine ja aevastamine häirivat. Märkasin, et eelkõige tulevad need aevastused kui sööb (näiteks seemneid) või kui nina oma allapanu (puidust pelletid, mis vee või pissiga kokkupuutel puruks muutuvad) sisse pistab ja nuusib, arvan, et küllap väike tolm või puru ärritab. Mis täpselt on seda ei tea.
Tagasi üles Go down
jänks
Administraator
Administraator
jänks


Postituste arv : 110
Age : 57
Asukoht : Lääne-Virumaa
Registration date : 18/02/2008

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyPüh Jan 11, 2009 11:24 pm

Küülikutel võib küll esineda nohu . Selle võis ta juba saada loomapoes olles . Vaksineerimine ka selle asja vastu ei aitaks sest vaksineeritakse neid haiguse nimega müksomatoosi vastu . Selle vastu peaks ikka vaksineerima sest seda haigust levitavad kärbsed ,sääsed ja teised putukad kes lendavad ühest farmist teise . Ja ka inimesed kui käivad teistes kohtades kus on küülikud. Nüüd tagasi nohu juurde ,on üks haigus nimega Pasteurelloos ,mis võib küülikutel tekkida - tunnused nohu , sagedane aevastamine ja ninaeritised .Ninaeritise eemaldamiseks kasutab küülik esikäppi.

Kui sagedasti ta aevastab ja annan ühe lingi ,et saaksid selle kohta rohkem lugeda ,kas ikka on sama haigus: http://foxy.kyylik.pri.ee/vet.htm . (Haigus- Pasteurelloos )
Samas ei välista ka ,et tal allapanust midagi ninna läheb ja tal tekib sellest mingi allergiline reaktsioon, võta allapanu ka igaksjuhuks ära .
Tagasi üles Go down
http://rabbitfarm.planet.ee
niirt
Kohalik!
Kohalik!
niirt


Postituste arv : 50
Age : 41
Registration date : 07/01/2009

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyEsm Jan 12, 2009 12:59 pm

Ma ise esialgu pabistasin ka, et äkki on pasteurelloos (kuna mõningad sümptomid nagu nohu, aevastamine ja see imelik hääl, mis võiks olla ju nohin, on küülikul olemas) aga loomaarst ei kahtlusta seda haigust ning samas ei esine kõik pasteurelloosi sümptomid (nagu näiteks silma sidekestapõletik ja muud koledad asjad). See nohu aevastustega on olnud nüüdseks juba vahelduva eduga mõned nädalad. Praegu kui hein on menüüst väljas pea nädal tundub, et küülik aevastab tsipa vähem, põhiliselt ikka siis kui nuusib miskit või sööb. Kaldun arvama Rolling Eyes , et tal lihtsalt läheb väike tolm ja puru ninna, mis tekitabki ninaeritise ja aevastamise.
Tagasi üles Go down
niirt
Kohalik!
Kohalik!
niirt


Postituste arv : 50
Age : 41
Registration date : 07/01/2009

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyEsm Jan 12, 2009 11:23 pm

Nii, surfisin veidikene välismaistel lehekülgedel ning leidsin järgmise info: nimelt esineb (õnneks üsna harva) küülikutel ninaeritist, mis põhjustatud võõrkehade, nagu näiteks heinatükkide, poolt . Sümptomid on sagedased aevastamised, ninaeritis ühest ninasõõrmest ja raskendadud hingamine häälega. Kuidas seda ravida või mida sellisel juhul teha, sellest juttu polnud. Minu pisikesel küülikul on just täpselt need 3 sümptomit (ka temal tuleb aeg-ajalt tatti vaid ühest ninasõõrmest), seega tundub, et tegu on siiski väikeste võõrkehadega, mis küüliku hingamisteid ärritavad.
Tagasi üles Go down
jänks
Administraator
Administraator
jänks


Postituste arv : 110
Age : 57
Asukoht : Lääne-Virumaa
Registration date : 18/02/2008

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyEsm Jan 12, 2009 11:38 pm

Siis on tore kui seda haigust pole . Hein peaks küülikul ikka kindlalt menüüs olema ,ta ju vajab heina , saab sealt kiudained mida vajab . Küülikud on rohusööjad ja seetõttu peaksite väikestes kogustes seda talle lubama .
Tagasi üles Go down
http://rabbitfarm.planet.ee
kity
Hakkan Kohanema!
Hakkan Kohanema!
kity


Postituste arv : 34
Registration date : 14/11/2008

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyTeis Jan 13, 2009 1:03 pm

niirt kirjutas:
Nii, surfisin veidikene välismaistel lehekülgedel ning leidsin järgmise info: nimelt esineb (õnneks üsna harva) küülikutel ninaeritist, mis põhjustatud võõrkehade, nagu näiteks heinatükkide, poolt . Sümptomid on sagedased aevastamised, ninaeritis ühest ninasõõrmest ja raskendadud hingamine häälega. Kuidas seda ravida või mida sellisel juhul teha, sellest juttu polnud. Minu pisikesel küülikul on just täpselt need 3 sümptomit (ka temal tuleb aeg-ajalt tatti vaid ühest ninasõõrmest), seega tundub, et tegu on siiski väikeste võõrkehadega, mis küüliku hingamisteid ärritavad.

Just ka sain vastuse, et sellist probleemi võib esineda, kui küülikul on hingamisteede kitsus s.t. peale mingi mehaanilist vigastust või pikemaajalist põletikulist haigust on seal limaskestad paksenenud. On ka juhuseid, et seal võib kasvada mõni üksik pikk karv, mis nuhutamisel tolmukübemeid või heinapuru koondab tombuks, mis siis eritisega väljutatakse. Jänkside nina on yldse väga õrn, see piirkond on paljude probleemide põhjuseks tänu anatoomilisele iseärasusele. On ka väga õrnade vaheseintega seoses ajuga....mida see siis ka iganes tähendaks Question
Loodan, et see tal ikka üle läheb ja Su jänks terveks saaks Very Happy
Tagasi üles Go down
niirt
Kohalik!
Kohalik!
niirt


Postituste arv : 50
Age : 41
Registration date : 07/01/2009

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyKolm Jan 14, 2009 2:12 pm

Nagu ma aru saan siis siin mingit ravi ei ole ja eks küülik siis aevastab ja tatistab edasi, ma ei oska küll midagi teha. Heina saavad nüüd jälle ja värsket rohtu (kusjuures eelistavad seda heinale) ning juurvilja on kogu aeg saanud. Suured tänud kõigile abi eest. Smile
Tagasi üles Go down
kity
Hakkan Kohanema!
Hakkan Kohanema!
kity


Postituste arv : 34
Registration date : 14/11/2008

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyNelj Jan 15, 2009 9:12 pm

Ma ei oska küll küülikute kohta midagi kindlat öelda, aga mõnikord nad(teised loomad) võivad sellistest asjadest lihtsalt välja kasvada. Armastusest ja igapäevasest hoolitsusest on nii mõnestki haigusest üle saadud! Seda enam , et ta ise nii krapsakas ja rõõmus on. Very Happy meie talus on olnud igerikke tallekesi, vigaseid tibupoegi,üks väga vingu vajunud põrsas. Kolhoosist saime loomade tagastamisel sellise lehma, kellest ei uskunudki enam lüpsilooma tulevat, mära kandis varssa peaaegu kuu aega üle ettenähtud aja....lõpuks on kõik ikka hästi lõppenud! Ära kaota lootust! Very Happy
Tagasi üles Go down
niirt
Kohalik!
Kohalik!
niirt


Postituste arv : 50
Age : 41
Registration date : 07/01/2009

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyEsm Veeb 02, 2009 4:46 pm

Lihtsalt teistele teadmiseks. Küülik ei tee enam pea üldse seda imelikku häält, kui siis mõnikord harva. Tatti tuleb ka ninast vähem vist, aga aevastab ikka samamoodi. Igatahes olukord on hea, eks tal jäävad lihtsalt asjad aeg-ajalt ninna kinni. Muidu kõik korras küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält 352897
Tagasi üles Go down
kity
Hakkan Kohanema!
Hakkan Kohanema!
kity


Postituste arv : 34
Registration date : 14/11/2008

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyPüh Veeb 08, 2009 10:48 pm

flower Ńägid Sa!? Lõppeks lähebki kõik hästi, palju -palju tervisi! Very Happy
Tagasi üles Go down
niirt
Kohalik!
Kohalik!
niirt


Postituste arv : 50
Age : 41
Registration date : 07/01/2009

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyKolm Veeb 18, 2009 2:31 pm

No nüüdseks on absoluutselt kõik sümptomid kadunud, ei ole ei tatti ega imelikku häält, aevastab imeharva. Kõik see jama läks ise üle. cheers
Tagasi üles Go down
egluzka
Olen uus!
Olen uus!



Postituste arv : 1
Registration date : 04/05/2011

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyKolm Mai 04, 2011 9:56 am

Minu küülikul oli ka selline mure , aga mis lõpuks välja tuli oli see, et tal oli kuidagi heinakõrs ninna läinud,mis ajas teda aevastama ja tegi imelikke häälitsusi, kui selle välja saime oli kõik korras Very Happy
Tagasi üles Go down
Maila
Harjun!
Harjun!
Maila


Postituste arv : 8
Age : 33
Registration date : 08/06/2011

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Minu väike lemmik turtsub-aevastab!   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyKolm Juun 08, 2011 5:43 pm

Hei kõigile!
Viimastel päevadel olen täheldanud, et meie pisike lontkõrv-kääbusküülik aevastab või turtsub, täpselt ei saa arugi. Söögiisu ja kõik teised näitajad on head. Vaksineerisime teda alles hiljuti, aga aevastamine oli juba enne seda. Endel on meil natuke üle kolme kuu vana. Esikäppadega ikka sügab vahel nina ja nagu puhstab ennast. Kas peaksin muretsema ja midagi ette võtma Question Neutral
Tagasi üles Go down
kraatse
Moderaator
Moderaator
kraatse


Postituste arv : 387
Age : 26
Asukoht : Kernu
Registration date : 10/05/2008

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyNelj Juun 09, 2011 4:08 pm

Tead see võbki see olla, et tal läheb midagi ninna ja siis turtsub. Ja puhastamine on täiesti normaalne, seda nad teevad kogu aeg Very Happy
Tagasi üles Go down
Maila
Harjun!
Harjun!
Maila


Postituste arv : 8
Age : 33
Registration date : 08/06/2011

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyNelj Juun 09, 2011 5:08 pm

Et ma ei pea muretsema ega loomaarstile minema? Smile
Tagasi üles Go down
kraatse
Moderaator
Moderaator
kraatse


Postituste arv : 387
Age : 26
Asukoht : Kernu
Registration date : 10/05/2008

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyPüh Juun 19, 2011 3:20 pm

Kuni nina nii tatine ei ole ja aevastades või turtsudes sealt midagi välja ei hakka tulema ning küülik ise loiuks ei jää siis ehk mitte Very Happy
Tagasi üles Go down
Maila
Harjun!
Harjun!
Maila


Postituste arv : 8
Age : 33
Registration date : 08/06/2011

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyPüh Juun 19, 2011 4:47 pm

Ma olen tähele pannud, et näiteks kui ma tal puuri puhastan ja heina pessa panen, siis turtsub, et ilmselt siiski heinatolm ja tavaline tolm, mis toas ikka lendleb. Oii, tema on meil väga energiline, et nurka konutama küll ei ole jäänud Smile
Tagasi üles Go down
kraatse
Moderaator
Moderaator
kraatse


Postituste arv : 387
Age : 26
Asukoht : Kernu
Registration date : 10/05/2008

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyKolm Juun 22, 2011 4:38 pm

See on ainult positiivne, arvatavasti on jah tolmust. Endalgi ju vahest läheb tolm või mingi muu kübe ninna ja hakkame ka turtsuma.
Tagasi üles Go down
liinake
Olen uus!
Olen uus!



Postituste arv : 1
Registration date : 28/07/2011

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Jänkul nohu   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyNelj Juul 28, 2011 5:47 pm

Meie Jänkul on ka nohu.. algas see juba maikuus, kui ta oli umbes 4-kuune. Märkasime ühel päeval, et ta pole üldse söönud ja ka pissikast oli täiesti puhas ning ta oli väga loid. Ninast tuli valget tatti. Läksime kohe loomaarsti juurde, kes määrast antibiootikumikuuri. Tegime 2-nädalase kuuri, jänesel paremaks ei läinud. Pärast teistkordset arstikülastust jätkasime samade antibiootikumidega veel 2 nädalat, sest arsti uuring näitas, et see antibiootikum mõjub tema ninas olevatele bakteritele. Pärast kahte nädalat ikka turtsus ja tatti tuli, võib-olla natuke läks vahepeal paremaks, aga üle ei läinud. Seejärel tegime teise antibiootikumiga 2 nädalat, lisaks sellele veel mingi suukaudse põletikuvastase rohuga 5 päeva. Pärast kuuri lõppu pole tal ikka see tatistamine üle läinud, turtsub ikka päris tihti ja aegajalt on näha valget tatti. Silmad on puhtad, samuti on ta suhteliselt aktiivne, kui ta välja laseme. Arst ütles, et limaskestad on roosad ja kõrvad ja hambumus ka korras.
Nüüd on suure osa oma lühikesest elust antibiootikumide all olnud, aga terveks pole ikka saanud. Ei tea enam, mida tegema peaks..
Tagasi üles Go down
Maila
Harjun!
Harjun!
Maila


Postituste arv : 8
Age : 33
Registration date : 08/06/2011

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyLaup Juul 30, 2011 7:02 pm

Meie käisime nüüd paar nädalat tagasi arstil. Vaatas ja uuris teda, tehti lestade jms vastu vaksiin. Ja arst arvas, et see võib olla aluspanust ehk näiteks saepuru ja hein.
Meie siis otsime seapuru asemel saepuru graanuleid..turtsumine nagu vähenes..siis vahetasime heina värske rohu vastu välja, et ei pane heina alla vaid rohtu. Arst soovitas seda. Nii siis tegimegi! Ja peab tunnistama, et kui vaid natuke talle peoga heina süüa annab, siis turtub kohe, aga rohi aluspanuna on supper ja jänes nii rahulik Smile
Äkki peaksid proovima sama?!
Ma nii loodan, et su lemmik saab terveks.
Kõik head soovides Smile
Tagasi üles Go down
Ingrid
Harjun!
Harjun!
Ingrid


Postituste arv : 7
Asukoht : Tartu
Registration date : 25/02/2011

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyEsm Okt 03, 2011 1:29 pm

Kusjuures ka meie küülik aevastab viimasel ajal. Olen üritanud vältida tõmbetuult, et ta külma ei saaks. Samas tal ninast eritist ei tule või vähemalt ei ole ma seda märganud veel.
Loodan, et asi läheb paremaks. Vähemalt annavad eelmised kirjad lootust ...
Tagasi üles Go down
Maila
Harjun!
Harjun!
Maila


Postituste arv : 8
Age : 33
Registration date : 08/06/2011

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyEsm Okt 03, 2011 10:00 pm

Kuna mu enda jänku turtus ka ja ausalt öeldes olin täitsa mures, siis oskan ehk sellist nõu anda, et võib-olla on teie jänkul ka allergia aluspanu vastu(seapuru, hein..). Meie omal on nüüd aluspanuks kas poest ostetud graanulid, rohi, heina panen vaid söögiks, et teda mitte ärritada.
Meie vahetasime perearsti soovitusel saepuru poe graanulite vastu ja ja heina anname ka vähe. Seal ikka tolm sees ja võib-olla ta selline hellake teil, nagu meie oma.
Olete artsil käinud?
Kiiret paranemist soovides!
Tagasi üles Go down
Ingrid
Harjun!
Harjun!
Ingrid


Postituste arv : 7
Asukoht : Tartu
Registration date : 25/02/2011

küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält EmptyTeis Okt 04, 2011 1:39 pm

Me paneme nänule aluspanuks poest ostetud saepurugraanuleid (vaid vetsunurka). Sellega ei ole algusest saati probleemi olnud. Lisaks anname söögiks kuivatatud heina ja rohelist. Mis aga puutub kuivatatud heina, siis me saime üsna suure heinapaki ühe tuttava käest. Ja ausalt öeldes olen natuke muretsema hakanud, et äkki see sama hein tekitabki sellist reaktsiooni. Sest tegelikult ei tea ma ju, kust see hein pärineb või kui puhas see on. Võib olla peaksin selle siiski välja vahetama poe oma vastu ja jälgima, kas muutusi tekib.

Arstil ei ole veel käinud, katsetan mõne aja poe heinaga ja kui asi paremaks ei lähe, võtame sinna mineku ette.

Aitäh soovituste eest!
Tagasi üles Go down
Sponsored content





küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty
PostitaminePealkiri: Re: küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält   küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält Empty

Tagasi üles Go down
 
küülikul nohu, aevastab sageli, teeb imelikku häält
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» liiga vara teeb pesa?
» Nohu?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Foorumi avaleht :: Veterinaari kabinet :: Tervisemured-
Hüppa: