Foorumi avaleht
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtPealeht  PortalPortal  GalleryGallery  RotifoorumRotifoorum  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Küülikute ostmisest

Go down 
3 posters
AutorTeade
kity
Hakkan Kohanema!
Hakkan Kohanema!
kity


Postituste arv : 34
Registration date : 14/11/2008

Küülikute ostmisest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Küülikute ostmisest   Küülikute ostmisest EmptyEsm Nov 17, 2008 1:04 pm

Meid ka huvitaks väga, kas on keegi jänesekasvataja eestis olemas, kes käib jänestega seotud yritustel? Ostab aeg-ajalt mõne tõulooma kaasa? Või otsib kõigepealt kogu info siit ja lähebki kohe jänese järele? study
Palun kirjutage meile oma kogemustest! geek
Tagasi üles Go down
jänks
Administraator
Administraator
jänks


Postituste arv : 110
Age : 57
Asukoht : Lääne-Virumaa
Registration date : 18/02/2008

Küülikute ostmisest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Küülikute ostmisest   Küülikute ostmisest EmptyTeis Nov 18, 2008 11:50 pm

Käisin 2006 aastal eestis toimuval küülikunäitusel ja ostsin sealt oma esimese küüliku ,sugupuuga. Küülik oli sisse ostetud Rootsist ja peale hindamist läks müüki . Peale seda olen oma karja suurendanud ja käinud ka 2007 ja 2008 aasta küülikunäitusel ,mõlemal korral on hästi läinud. Mõlemal korral olen ka küülikuid müüki pannud ja nad on peale hinndamist ära ostetud. Eestis toimuval küülikunäitusel on küülikute müük toimunud järgmiselt : hommikul pannakse küülikud puuridesse ja nendele keda olen müüki registreerinud pannakse puuri peale silt millel on kaks poolt : esimesel poolel on - "olen müüa" ja teisel pool on - "olen müüdud" . Külastajad kes tulevad hommikul küülikuid vaatama ja sooviksid mõnda neist osta saavad sildi ringi keerata ja oma andmed teisele poole kirjutada (nimi ja telefon),siis jääb sildile kiri "olen müüdud" ja peale hinndamist saavad soovijad oma kinni panndud küüliku välja osta. Nii on näitusel päris mugav osta olnud ja ei pea kohe küüliku omanikku otsima hakkama.
albino Osa tõuküülikuid saab registreerida näitusele ka kohe müügiks, ilma hinndamatta. Neid saavad soovijad ka kohe hommikul välja osta ,ei pea näituse lõpuni ootama.

rosett Eestis toimuvate küülikunäituste ja muude ürituste kohta saate infot lehelt : www.efba.ee
Tagasi üles Go down
http://rabbitfarm.planet.ee
kity
Hakkan Kohanema!
Hakkan Kohanema!
kity


Postituste arv : 34
Registration date : 14/11/2008

Küülikute ostmisest Empty
PostitaminePealkiri: Aitäh, Jänks!   Küülikute ostmisest EmptyNelj Nov 20, 2008 1:39 pm

Kas keegi on käinud ka väljaspool Estit kyylikuid ostmas? Sinu soovitatud kodulehelt ei loe välja , kas nad korraldavad ka näiteks yhiseid väljasõite muudesse maadesse. Ytleme, kui tahta mingit väga huvitavat tõugu kyylikut, mida siitkandist saada ei õnnestu. Või verevärskendudeks? Käib keegi sedasi konkreetsetes kasvandustes? kalli
Tagasi üles Go down
liivati
Harjun!
Harjun!
liivati


Postituste arv : 7
Age : 41
Asukoht : Jõgevamaa
Registration date : 30/09/2008

Küülikute ostmisest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Küülikute ostmisest   Küülikute ostmisest EmptyPüh Nov 30, 2008 6:54 pm

Mina olen kõik oma küülid toonud välisriikidest.
Loomade ostureise ja külaskäike teiste riikide farmidesse on olnud mitmeid: 2007 aastal sai käidud Taanis ja
sel aastal sai kogu põhikari ostetud Soomest väga paljudelt erinevatelt kasvatajatelt. Üks soome kasvataja on toonud oma ostureisidelt Norrast ja Rootsist ka meile mõne pikakõrvalise lisaks.

Kui on plaan minna välisriiki(desse) omale küülikuid tooma on tarvis teha suur ettevalmistustöö, peab suhtlema otseselt kasvatajatega või siis näitusekorraldajatega, kuhu ostureisile suundutakse, et sihtkohta jõudes poleks üllatusi ning kindlasti tuleb varuda omale küülide transpordiks vajalikud vahendid: korralik puur (kindlasti ei sobi selleks pappkarp ega muu umbne "kast"), joogipudelid, hein). Riiki sissetoomisel on vajalik ka veterinaartõend, mille annab kaasa müüja, et loom on terve ning nõutud vaktsineerimised tehtud.
Näitustelt ostes peab olema kohapeal loomaarst, kes vajaliku paberi väljastab. Farmist ostes tuleb loomaarstil kohale tulla.

Paraku pole (minu teada) EFBA korraldanud ühtegi ühisreisi kuhugi välismessile/näitustele või teistele kasvatajatele külla. Kui tahta põnevat tõugu omale uueks sõbraks, siis tuleb reis ikka omale ette võtta. Samas suurtel messidel ja näitustel on ka niisama põnev käia. Näitustel/messidel on esindatud väga palju erinevaid põnevaid tõuge, mida Eestis üldse ei kasvatata, puuriridade vahel uudistades tekib laps-kommipoes-tunne. Ka kõrvalosana küülikute hüppevõistlused on väga kaasahaaravad pealt vaadata!
Farmituuridel saab jällegi näha ja võrrelda, millistes kingades on küülikute kasvatamine teistes riikides. Väga erinevad on küüliklate ja puuride lahendused, söötmis-jootmisinventar ja palju muud.


Viimati muutis seda liivati (Kolm Jan 07, 2009 9:53 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://www.liivati.ee
kity
Hakkan Kohanema!
Hakkan Kohanema!
kity


Postituste arv : 34
Registration date : 14/11/2008

Küülikute ostmisest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Küülikute ostmisest   Küülikute ostmisest EmptyLaup Dets 06, 2008 10:44 pm

Suured tänud heade nõuannete eest! Kui kunagi ehk peaksime omale veel mõne pereliikme soetama , võtame kindlasti ühendust.
Aitähh! Küülikute ostmisest 261709
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Küülikute ostmisest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Küülikute ostmisest   Küülikute ostmisest Empty

Tagasi üles Go down
 
Küülikute ostmisest
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kuivtoit????

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Foorumi avaleht :: Kaminatuba :: Küülikuga reisima-
Hüppa: