Foorumi avaleht
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtPealeht  PortalPortal  GalleryGallery  RotifoorumRotifoorum  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 kas küülikul kõht lahti?

Go down 
+3
Ketuu-
Kyylikla
jänkujuta
7 posters
AutorTeade
jänkujuta
Olen uus!
Olen uus!
jänkujuta


Postituste arv : 4
Registration date : 14/09/2008

kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: kas küülikul kõht lahti?   kas küülikul kõht lahti? EmptyNelj Sept 18, 2008 12:23 pm

Mure küüliku väljaheidetega - ei saa aru kas kõht lahti või mitte.

Meie lontkõrv (peaaegu 2 kuune) kakab puuris igale poole (mitte ühte nurka) ja väljaheide ei ole kõva, pigem pehme ja läheb puuris laiali.
Toiduks saab ta Sluis noortele küülikutele mõeldud kuivtoitu ja heina.

Mida teha tuleks:
Kas peaksin toitu vahetama, või on selline asi nii noore küüliku puhul normaalne.
Tagasi üles Go down
Kyylikla
Administraator
Administraator
Kyylikla


Postituste arv : 231
Age : 38
Asukoht : Harjumaa,kuusalu
Registration date : 10/02/2008

kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas küülikul kõht lahti?   kas küülikul kõht lahti? EmptyLaup Sept 20, 2008 7:01 pm

Kas värsket te ei anna?
kas te küsisite küülikut osta kaasa ka seda toitu mida ta sõi varem?Järsk toidu muutus(kui tõite jänku teiselt omanikult ja ta andis teist sööta) võib tekkitada soole põletikke.
Tagasi üles Go down
http://rabbit.pri.ee
Ketuu-
Harjun!
Harjun!
Ketuu-


Postituste arv : 24
Age : 29
Registration date : 25/07/2009

kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: minu jänku   kas küülikul kõht lahti? EmptyReede Aug 07, 2009 10:53 am

mul on jänku kes on 2-3 aastane angoora lontkõrv temal on eelmises kodus antud vist natukene liigapalju süüa korraga (värsket) ja nüüd on tal kõht lahti ja ta ei söö midagi , kui teda puutuda on tal selgroogu tunda juba pale
mida teha`?
Tagasi üles Go down
kaiku
Natuke veel ja siis ma elan siin!
Natuke veel ja siis ma elan siin!
kaiku


Postituste arv : 74
Asukoht : Tartu
Registration date : 17/05/2009

kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas küülikul kõht lahti?   kas küülikul kõht lahti? EmptyReede Aug 07, 2009 12:51 pm

Jänkujuta, sinu küülikul ei pruugi päris kõhulahtisus olla. Igaks juhuks võid talle paar päeva ainult heina ja vett anda, kui see ka pabulaid kõvemaks ei võta, siis võib olla asi tõsine. Enda kogemusest võin öelda, et küülikud teevad aeg-ajalt ka pehmeid ja kobarasse kleepunud pabulaid. Tavaliselt nad söövad need ära, aga vahel jätavad ka vedelema. Soovitan need kobarad ära koristada, sest need võivad sisaldada parasiitide (koktsidioos) mune. Ketuu, sinu küülikuga on aga asi tõsine. Kui tal on kõht punnis ja ta ei söö ja kõht on lahti siis on see väga koktsidioosi soolevormi moodi. Koktsiidioosi ja ka kõhulahtisuse kohta saad lugeda täpsemalt http://foxy.kyylik.pri.ee/soovitused.htm http://foxy.kyylik.pri.ee/vet.htm . Palju värsket toitu korraga võib tõesti kõhu lahti teha kui varem pole küülikule seda antud, aga kui küülik on harjunud värsket toitu saama, siis kogused ei ole kuigi olulised. Tegu on ikka sooltepõletikuga, kas siis koktsidioosist või radikaalsest söödavahetusest tingitud. Mine kindlast loomaarsti juurde ja ürita oma jänkut joota selle lahusega, mille õpetuse sa foxy rabbits leheküljelt leiad.
Tagasi üles Go down
http://janksid.onepagefree.com/
Ketuu-
Harjun!
Harjun!
Ketuu-


Postituste arv : 24
Age : 29
Registration date : 25/07/2009

kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas küülikul kõht lahti?   kas küülikul kõht lahti? EmptyReede Aug 07, 2009 5:15 pm

kaiku: aitäh eks ma proovin selle järgi ja vaatan mis saab. Smile
Tagasi üles Go down
Ketuu-
Harjun!
Harjun!
Ketuu-


Postituste arv : 24
Age : 29
Registration date : 25/07/2009

kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: jänku :(   kas küülikul kõht lahti? EmptyLaup Aug 08, 2009 2:16 pm

nii nüüd sain anda enda jänksile seda jooki, kuid mind ise pole kodus (lähen alles pühapäeval) on seal üks naine kes tema eest hoolt kannab , aga ma nüüd ei tea mida teha ma kardan ,et äkki ei pea ta vastu kuna see naine ütles ,et ta pole mitte midagi söönud , Neutral talle pandi eile õhtul tema kausi täis seda lahust (ORT lahus) ja hommikuks oli see otsas ei tea kas ta jõi selle kõik ise ära? või ajas ta selle ümber? , aga ta kaus on nii raske ja hommikul polnud kaus kummuli olnud , ma ei tea mida teha pole võimalik ennem pühapäeva ka koju jõuda või on tal äkki stress ,et ta on uues kohas autosõit ja kõik see uued omanikud aga mainin ka uuesti ära ,et jänku pidamis tingimused polnud ennem väga soodsad ja jänkul on juba üpriski vanust ka 2-3 aastane . tal on väljaheited ka vedelad Question ma loodan ,et mulle ei tule telefonikõnet ,et jänku on surnud , pale loodan ainult tema tervenemist!! ma ei tea mida enam teha.
Tagasi üles Go down
kaiku
Natuke veel ja siis ma elan siin!
Natuke veel ja siis ma elan siin!
kaiku


Postituste arv : 74
Asukoht : Tartu
Registration date : 17/05/2009

kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas küülikul kõht lahti?   kas küülikul kõht lahti? EmptyLaup Aug 08, 2009 9:41 pm

Loodame et su jänku ikka peab vastu ja saab terveks kuigi jah tundub, et temaga on päris kehvad lood. 2-3 aastat ei ole tegelikult veel vana küülik, just parimates aastates nii et loodetavasti ta tuleb sellest jamast välja.
Tagasi üles Go down
http://janksid.onepagefree.com/
Ketuu-
Harjun!
Harjun!
Ketuu-


Postituste arv : 24
Age : 29
Registration date : 25/07/2009

kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas küülikul kõht lahti?   kas küülikul kõht lahti? EmptyPüh Aug 09, 2009 11:47 am

ma loodan ka väga õnneks täna saan koju siis saan ise vaadata teda mida teha ja kuidas temaga lood on Neutral
Tagasi üles Go down
Ketuu-
Harjun!
Harjun!
Ketuu-


Postituste arv : 24
Age : 29
Registration date : 25/07/2009

kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas küülikul kõht lahti?   kas küülikul kõht lahti? EmptyEsm Aug 10, 2009 11:16 am

nii nüüd jõutsin ise koju ja jänkul on parem aga väljaheited ikka vedelad aga nüüd ta sööb midagi ja talle maitseb see ort lahus väga Wink kas tohin talle seda ikka veel anda ? see ort lahus on tõesti aidand toimiv asi see igatahes , jänku on nüüd rõõmsam nurub pai koguaeg Very Happy loodan et ta on paranemas kas küülikul kõht lahti? 430612
Tagasi üles Go down
kaiku
Natuke veel ja siis ma elan siin!
Natuke veel ja siis ma elan siin!
kaiku


Postituste arv : 74
Asukoht : Tartu
Registration date : 17/05/2009

kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas küülikul kõht lahti?   kas küülikul kõht lahti? EmptyTeis Aug 11, 2009 10:02 pm

Tore , et paranete Smile Seni kuni kõht vedel on võib küll seda lahust julgelt anda.
Tagasi üles Go down
http://janksid.onepagefree.com/
Ketuu-
Harjun!
Harjun!
Ketuu-


Postituste arv : 24
Age : 29
Registration date : 25/07/2009

kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas küülikul kõht lahti?   kas küülikul kõht lahti? EmptyKolm Aug 12, 2009 10:27 am

jah mul on ka hea meel Wink ainult et saaks ta nüüd korda peseks ka käpad puhtaks Smile
Tagasi üles Go down
niirt
Kohalik!
Kohalik!
niirt


Postituste arv : 50
Age : 41
Registration date : 07/01/2009

kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas küülikul kõht lahti?   kas küülikul kõht lahti? EmptyKolm Aug 12, 2009 1:22 pm

ketuu, mina soovitan siiski ka loomaarsti juures esimesel võimalusel ära käia. Minu jänksi juhtum tundub sinu omale sarnane olevat (minu juhtumi leiad alafoorumi seespidised hädad ja teema vedel väljaheide alt). Minu omal oli kõht ligi kuu aega vahelduva eduga lahti ja jäi ka kondiseks, isu oli muidu kogu aeg korralik aga kui alustasime ravikuuri siis kadus ka isu ära, ei tea kas stressist või oli juba lõpp liiga lähedal aga kahjuks lõpuks ei suutnud jänkut enam päästa. Mina muidugi sellest lahusest midagi ei teadnud seega ei oska kommenteerida. Niipalju kui ise olen lugenud, siis kõhulahtisused võivad olla tingitud mitmetel erinevatel põhjustel. Kui kõht punnis, võib olla tegemist gaasidega ja siis on soovitatud õrnalt jänku kõhtu masseerida, et tema valusid leevendada ja aidata gaasidel ilusti kõhust väljuda, teinekord soovitatakse ka valuvaigisteid,kuna need pidavat olema väga olulised, kui jänku valu ei tunne siis sööb paremini. Isetegevust ei soovitata, ikka kooskõlas loomaarstiga, nii et vii jänku spetsialisti juurde ja vaata mis ta sulle räägib.
Tagasi üles Go down
Ketuu-
Harjun!
Harjun!
Ketuu-


Postituste arv : 24
Age : 29
Registration date : 25/07/2009

kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas küülikul kõht lahti?   kas küülikul kõht lahti? EmptyReede Aug 14, 2009 8:11 pm

niirt no eks ma räägin emaga ! tänud Smile
Tagasi üles Go down
Keilyke
Hakkan Kohanema!
Hakkan Kohanema!
Keilyke


Postituste arv : 36
Age : 34
Asukoht : Tallinn
Registration date : 28/11/2009

kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas küülikul kõht lahti?   kas küülikul kõht lahti? EmptyReede Dets 04, 2009 9:16 am

Kahjuks on minu pisikesel ka kõht lahti vist. Muidu oli kõik korras aga eile ostsime talle närimiseks ühe maiustsepulga. Juuniorite oma veel. Ja täna hommikul siis kõht lahti. Kas asi võib selles olla? Ma korjasin igaks juhuks kõik muud toidud talt puurist ära ja panin ainult heina. Hein pidi asja parandama aga kas peaks veel midagi tegema. nt seda lahust, millest eelmises postituses lugesin...Ma olen tõsiselt mures igatahes, peaksin tööle kohe minema aga ma kardan et äkki juhtub temaga midagi, kui ma tööl olen. :/
Tagasi üles Go down
kaiku
Natuke veel ja siis ma elan siin!
Natuke veel ja siis ma elan siin!
kaiku


Postituste arv : 74
Asukoht : Tartu
Registration date : 17/05/2009

kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas küülikul kõht lahti?   kas küülikul kõht lahti? EmptyReede Dets 04, 2009 9:52 am

Pane jah talle seda lahust joogiks. Ega see muud ei tee, kui aitab elektrolüütide kaotust korvata ja annab suhkru näol pisut energiat tõvega võitlemiseks. Nii pisikestel on kõhulahtisus kahjuks kerge tekkima, kui ta kõhukese korda saab, siis ära talle igasugu poest ostetud maiuspulki anna, anna parem porgandit või väike sepikukuivik kui tahad teda millegi maitsvaga rõõmustada.
Tagasi üles Go down
http://janksid.onepagefree.com/
Keilyke
Hakkan Kohanema!
Hakkan Kohanema!
Keilyke


Postituste arv : 36
Age : 34
Asukoht : Tallinn
Registration date : 28/11/2009

kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas küülikul kõht lahti?   kas küülikul kõht lahti? EmptyReede Dets 04, 2009 9:26 pm

Täna käis pisike koos minuga tööl kaasas. Andsin talle iga 2 tunni tagant seda lahust , nii nagu seal kirjas oli. Hirm oli küll suur, et äkki, kui nüüd vaatama lähen, siis on surnud või midagi.. Aga ei.Smile Bosse käitub nagu täiesti terve jänes. Hüppab ringi, sööb heina jms. Ainult pepu on must, pean teda jälle pesema hakkama, vähemalt selle vastu pole tal midagi.:p
Tagasi üles Go down
kaiku
Natuke veel ja siis ma elan siin!
Natuke veel ja siis ma elan siin!
kaiku


Postituste arv : 74
Asukoht : Tartu
Registration date : 17/05/2009

kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas küülikul kõht lahti?   kas küülikul kõht lahti? EmptyReede Dets 04, 2009 11:32 pm

Siis on hästi, kui ta muidu nagu terve jänku käitub. Kui ta norutama hakkab või toidust keeldub on asi väga tõsine, see aga tundub väikse seedehäirena teil. Paranege hästi ja pidage heina ja vee dieeti Smile
Tagasi üles Go down
http://janksid.onepagefree.com/
Keilyke
Hakkan Kohanema!
Hakkan Kohanema!
Keilyke


Postituste arv : 36
Age : 34
Asukoht : Tallinn
Registration date : 28/11/2009

kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas küülikul kõht lahti?   kas küülikul kõht lahti? EmptyLaup Dets 05, 2009 1:11 pm

Ma talle hetkel muud ei julge anda jah peale vee ja heina. :p Ja tundub , et asi paraneb ka.Eile kakas voodisse meile pisikesi junnikesi.Need ei olnud küll nii kõvad nagu tavaliselt aga siiski korralikud pallikesed:D
Tagasi üles Go down
heily89
Olen nüüd pere liige!
Olen nüüd pere liige!
heily89


Postituste arv : 169
Age : 23
Asukoht : Harjumaa/Laagri
Registration date : 08/09/2009

kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas küülikul kõht lahti?   kas küülikul kõht lahti? EmptyTeis Dets 08, 2009 3:20 pm

Minu jänkul oli ka suur pabulapall pepu küljes väga,väga kõvasti kinni ja pidime seda sealt kõvasti ära tirima,kuigi talle see ültse ei meeldinud ,aga nüüd on tal sellega kõik korras . :flower:Kui märkad ,et jänku sööb enda pabulaid,siis las ta sööb .Ta sööb neid mõnikord sellepärast ,et ta pole kõiki aineid ära seedinud ja seedib need uuesti ära ,et neid aineid kätte saada . flower
Tagasi üles Go down
Sponsored content





kas küülikul kõht lahti? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas küülikul kõht lahti?   kas küülikul kõht lahti? Empty

Tagasi üles Go down
 
kas küülikul kõht lahti?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Foorumi avaleht :: Veterinaari kabinet :: Tervisemured-
Hüppa: