Foorumi avaleht
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtPealeht  PortalPortal  GalleryGallery  RotifoorumRotifoorum  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Mis ma nüüd teen?

Go down 
4 posters
AutorTeade
tinks
Olen uus!
Olen uus!
tinks


Postituste arv : 1
Registration date : 03/09/2008

Mis ma nüüd teen? Empty
PostitaminePealkiri: Mis ma nüüd teen?   Mis ma nüüd teen? EmptyKolm Sept 03, 2008 5:26 pm

Sad Mure on suur. meil on 4 kuune lontkõrv kääbusküülik. Meil on ta olnud juba kuskil 2 kuud. Alguses oli kõik kena ja tore aga 10 augusti paiku hakkas jänkuke pead veidi küljele hoidma. Esialgu arstiga kontsulteerides arvas arst, et äkki on viga saanud ja see läheb üle. Ootasime 7 päeva ja siis läksime juba koos arsti juurde, siis oli pea juba väga küljele keeratud - arst oli üllatunud ja helistas kellegile, et nõu küsida. Siis teatas meile, et on kaks võimalust - kas keskõrva põletik ,või siis on närvides midagi. Kirjutas antipiootikume suu kaudu - ja siiani me neid ka võtame. Paranemist aga ei ole. Jänes ise on kurb ja mulle hakkab see juba looma piinamisena tunduma. Edaspidi käiia ta ei suuda ja rullib end ainult üle selja. Aga vaatamata kõigele sööb ta kenasti, joob ja ka oma nurgas käib pissil. Liikuda on raske aga ikkagi fantastiliselt tubli! Arst ütles,et kui need rohud ei aita siis on lõpp!

Siit nüüd minu küsimused:
1. Kas see tähendab siis,et nüüd pean laskma jänkukese magama panna?
2. Kuidas seda tehakse -kas süst vms.
3. Kas sellised haigused on edasi kanduvad - tahan tütrele ju mure korvamiseks uut jänkukest aga ei tea kas pean puuri ja muu selleks kuidagi tesinfitseerima
4. Mida peaksin jänest ostes silmas pidama?

Palun aidake ja andke nõu!
Tagasi üles Go down
jänks
Administraator
Administraator
jänks


Postituste arv : 110
Age : 57
Asukoht : Lääne-Virumaa
Registration date : 18/02/2008

Mis ma nüüd teen? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis ma nüüd teen?   Mis ma nüüd teen? EmptyKolm Sept 03, 2008 10:32 pm

Väga kurb kui nii juhtub. pale Ei oska küll täpselt öelda mis haigus tal on ja kas üldse mingid rohud siin aitavad. Panen siia ühe lingi kus on küüliku haiguste kohta natuke infot ,võibolla aitab kui saate sealt uurida neid küülikute haigusi : http://foxy.kyylik.pri.ee/vet.htm .
Vastused Teie küsimustele:
1)Magama paneku kohta ei oska soovitada ,see oleneb kui raskes olukorras ta on.
2)Kui peaksitegi olude sunnil ta magama panema siis on selleks olemas süst ,millega seda tehakse.
3)Hea oleks küll kui tema puur ja seal olevad asjad tesinfitseeritakse, küsige lemmiklooma kliinikutest ,et millega seda teha.
4) Ta oleks terve, karv puhas ,vaksineeritud .
Tagasi üles Go down
http://rabbitfarm.planet.ee
vanatammetalu
Harjun!
Harjun!



Postituste arv : 8
Registration date : 05/06/2009

Mis ma nüüd teen? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis ma nüüd teen?   Mis ma nüüd teen? EmptyReede Juun 05, 2009 3:55 pm

Ma hakkasin isegi peaaegu juba nutma!
Tagasi üles Go down
kepsut
Olen uus!
Olen uus!



Postituste arv : 1
Registration date : 18/08/2009

Mis ma nüüd teen? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis ma nüüd teen?   Mis ma nüüd teen? EmptyTeis Aug 18, 2009 7:01 pm

Arvatavasti oli tegu vestibulaarsündroomiga - enda küülik sai tänu veterinaari abile terveks sellest. Soovitan lugeda lehekülge http://www.rabbit.org/health/tilt.html sel teemal.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Mis ma nüüd teen? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis ma nüüd teen?   Mis ma nüüd teen? Empty

Tagasi üles Go down
 
Mis ma nüüd teen?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Foorumi avaleht :: Veterinaari kabinet :: Tervisemured-
Hüppa: